×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Septiņi britu jūras kājnieki aizturēti aizdomās par slepkavību Afganistānā

Foto - AFPFoto - AFP

Britānijas militārā policija aizturēja septiņus jūras kājniekus aizdomās par slepkavību, kas 2011. gadā izdarīta Afganistānā, paziņoja Britānijas Aizsardzības ministrija.

Aizturēšana saistīta ar incidentu, kas notika laikā, kad 3. jūras kājnieku brigāde bija izvietojusies Helmandas provincē Afganistānas dienvidos. Šis incidents notika pēc sadursmes ar nemiernieku, un tajā nebija iesaistīti civiliedzīvotāji. Slepkavību tagad izmeklēs Karadienesta tieslietu sistēma, kuras pārziņā ir likumpārkāpumi, kurus britu militārpersonas izdarījušas ārvalstīs. Domājams, ka šī ir pirmā reize, kad britu karavīri aizturēti par apsūdzībām slepkavībā Afganistānas bruņotā konflikta laikā.

“Šīs aizturēšanas demonstrē Aizsardzības ministrijas un Bruņoto spēku apņēmību nodrošināt, lai britu militārais personāls darbotos atbilstoši Kauju noteikumiem un mūsu standartiem,” teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā. Kauju noteikumi paredz, kādos apstākļos britu karavīri drīkst atklāt uguni vai nu tiešā kontaktā ar ienaidnieku vai ar mērķi novērst gaidāmu uzbrukumu.

Britānijas karaflotes militārais formējums “Karaliskie jūras kājnieki”, kuru dēvē arī par “zaļajām beretēm”, tika izveidots 1755. gadā. Tas ir ieguvis spēcīgu militāru profesionāļu reputāciju pasaules mērogā. Afganistānā ir apmēram 9500 britu karavīru, kas visi atstās šo valsti līdz 2014. gada beigām. Kopš 2011. gadā Afganistānā sākās ārvalstu militārā operācija pret talibu kaujiniekiem, tur gājuši bojā 433 britu karavīri. Prokurori aprīlī nolēma neizvirzīt britu karavīram apsūdzību afgāņu vīrieša slepkavībā, kurš tika nošauts, kad raka zemi pie armijas bāzes Helmandas provincē. Karavīrs atklāja uguni, kļūdaini uzskatot, ka šis vīrietis novietojis spridzekļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+