Mobilā versija
+1.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
28. oktobris, 2014
Drukāt

Septiņi labākie augi, kuri attīra gaisu telpās (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zelta scindapsis

Gaiss dzīvoklī ir vairakkārt netīrāks nekā uz ielas. Sadzīves tehnika, mēbeles, linolejs, sienu paneļi, krāsas, tapetes, veļas pulveri un mazgāšanas līdzekļi – tas viss piesārņo gaisu dzīvokļos un birojos ar indīgiem savienojumiem: benzolu, fenolu, formaldehīdiem, ogļskābo gāzi, amonjaku.

1. Schéfflera vai Lietussarga koks burtiski radīts telpām, kurās smēķē. Tas ļoti labi neitralizē darvu un nikotīnu, kas atrodas, tabakas dūmos.

2. Epipremnum aureum vai zelta scindapsis attīra gaisu no benzola. Platas lapas uzsūc lielu daudzumu šīs vielas. Tas izaug ātri, bet laistīt to var reti.

3. Dracēna (Dracaena) uzsūc formaldehīdus. Šis augs likvidēs indīgos formaldehīdus tvaikus, kurus gan minimālā daudzumā, bet tomēr izplata lakas, līmes un mēbeles no OSB plāksnēm.

4. Chlorophytum ļoti labi uzsūc izplūdes gāzes. Tādēļ šis augs ir nepieciešams tiem, kuri dzīvo pirmajā vai otrajā stāvā.

5. Chamaedorea elegans jeb istabas palma aktīvi mitrina gaisu un filtrē vielas, kuras izplata plastmasa.

6. Efejas (Hedera Helix) un 7. Benjamina fikuss (Ficus benjamina) — gaisa tīrīšanas rekordisti. Viņi absorbē daudz indīgo vielu, tostarp benzolu, formaldehīdus un amonjaku. Gumijkoks kā magnēts pievelk putekļus. Izvēlieties pāris augus istabai vai birojam, un lai jums elpojas viegli.

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kur tadu puki var iegadaties.

  2. ja tulko rakstu, tad dara to pilnīgi, vajadzētu arī pielikt tās fotogrāfijas kas rakstā

  3. Nosaukumi neko neizteica.Paliku nezinot.

  4. Tiem, kas nejēdz neko no latīņu valodas varētu ielikt augu foto un augu latviskos tautas valodas nosaukumus

Kalni kūst! Slēpošanas kūrortos sezonas arvien īsākasPar maz sniega, par maz aukstuma un sezonas īsākas. Tā īsumā situāciju Eiropas kalnu kūrortos un slēpošanas trasēs raksturo ceļojumu operatori un snovborda cienītāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+