×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Septiņi latvieši Ukrainā


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Guntis Endzels pāris dienas pēc darba attiecību pārtraukšanas ar komandu “Liepāja/Triobet” kļuvis par septīto šosezon Ukrainas basketbolā strādājošo Latvijas treneri.


Ukrainas basketbolā pēdējās sezonās aug apgrozītie finansiālie līdzekļi un arīdzan sporta veida popularitāte. Veiksmīgi spēlē nacionālā izlase, 2015. gadā ukraiņi rīkos Eiropas čempionāta finālturnīru. Tomēr ir arī pro-blēmas, piemēram, augstas klases vietējo spēlētāju un treneru trūkums. Taču to var atrisināt ar naudu un ārzemnieku piesaisti. Treneru izvēlē šosezon modē nāk latvieši – plašajā Ukrainā darbs atradies jau septiņiem mūsu basketbola speciālistiem. Laba iespēja izaugsmei, praksei un peļņai, taču mūsu pašu basketbolam tas nozīmē uz īsāku vai garāku laika posmu pazaudēt trenerus.

Sezonu Ukrainas superlīgas klubos kā galvenie treneri sāka un jo-
projām turpina trīs latvieši. Ainārs Bagatskis uzņēmās vadīt ambiciozo Kijevas komandu “Budivelnik”, kurā treneri iepriekš mainīti kā cimdi. Taču pagaidām par vēl vienu nomaiņu Kijevā nav jārunā. “Budivelnik” nacionālajā čempionātā ar 11 uzvarām 15 spēlēs ir starp trim labākajām komandām.

Pēc Polijas pilsētā So-potā trīs ļoti veiksmīgi aizvadītajām sezonām uz Ukrainu devās Kārlis Muižnieks. Krivojrogā komanda nav pati bagātākā, toties ar Muižnieka basketbola izpratni un kārtību kluba vadītāji cer izcīnīt vietu labāko astoņniekā. Lai sasniegto šo mērķi, Muižnieks talkā aicinājis savu cīņu biedru Māri Bružiku, kurš komandā “Krivbass” atbild par basketbolistu fizisko sagatavotību. Pagaidām “Krivbass” ir uz izslēgšanas spēļu robežas – astotajā vietā ar septiņām uzvarām 15 spēlēs.

Agris Galvanovskis un Artūrs Štālbergs pavasarī liepājniekus aizveda līdz bronzas medaļām Latvijas čempionātā, bet nu abi kļuvuši par pirmajiem ārzemju treneriem Nikolajevā. Turienes kluba īpašnieku pārliecinājusi latviešu māka Liepājā no minimāliem līdzekļiem izspiest maksimālu rezultātu, vienlaikus neaizmirstot par jaunatnes audzināšanu. Agris uz Nikolajevu sev līdzi pasauca ne tikai Štālbergu, bet arī spēlētājus Džošua Meijo un Mārtiņu Kravčenko. Pašlaik ieņemtā desmitā vieta ar piecām uzvarām 15 mačos īsti neatbilst kluba ambīcijām iekļūt astoņniekā un izslēgšanas spēlēs ar jebkādu komandas sastāvu.

Guntis Endzels daudz nebēdāja par šķiršanos no komandas “Liepāja/Triobet”, ko tagad vada Kaspars Mājenieks, jo galdā tūdaļ bija jauns piedāvājums. Tas nāca no Dņe-prodzeržinskas “Dņipro-Azoty”, kur atlaistā galvenā trenera grieķa Vasilisa Fragiasa vietā stājās kluba sistēmā jau strādājošais lietuvietis Audris Prakuraitis – viens no labākajiem Endzela draugiem – un savu kolēģi neaizmirsa arī šoreiz. Pērn Prakuraitis bija Kārļa Muižnieka palīgs Sopotā. Endzelam darbs Dņeprodzeržinskā būs kā uz naža asmens – komanda ar četrām uzvarām atrodas turnīra tabulas lejasgalā.

Latvietis strādā arī Ukrainas jaunatnes basketbolā. Edmunds Valeiko šoruden kļuva par Aleksan-dra Belostennija vārdā nosauktās Odesas basketbola skolas galveno treneri.

 

BASKETBOLS

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

* LIETUVA. “Lietuvos Rytas” – “Žalgiris” 79:90, Jānis Blūms (12 min) 5 (1/0, 2/1, 2/2). Sieviešu čempionātā: “Sūduva” – “Sirenos” 74:71 viesos, Ieva Veinberga (23 min) 3+4 AB, Sabīne Dukāte (18 min) 8+3 AB.

* UNGĀRIJA. “Marso” – “Falco” 83:96, Mārtiņš Berķis (36 min) 13+6 AB+5 RP.

* NĪDERLANDE. “ProBuild Lions” – “Grasshopers” 69:59 viesos, Anete Horelika (28 min) 19+9 AB.

* ITĀLIJA. Otrā līga: “Broni” – “Marghera” 51:52, Līga Šurkusa (28 min) 10+11 AB, “La Spezia” – “Siena” 85:42, Lauma Reķe (26 min) 23+5 AB.

* RUMĀNIJA. “Ploiesti” – “Sibiu” 83:71 viesos, Ivars Timermanis (24 min) 9 (3/3)+6 AB. Sieviešu čempionātā: “Alba Iulia” – “Gheorghe” 68:62, Zenta Meļņika (2 min) bez punktiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+