Sports

Septiņi līdzjušanas ieteikumi Lattelecom Rīgas maratonā 16

“Lattelecom” Rīgas maratons ir Baltijas valstu grandiozākie veselīga dzīvesveida svētki ne tikai 30 tūkstošiem skrējēju, kas 13.-14. maijā saimniekos 11. novembra krastmalā un Rīgas ielās, bet arī līdzjutējiem, rīdziniekiem, pilsētas viesiem, sporta interesentiem. Skriešanas svētkus nedēļas nogalē klātienē vēros vairāki desmiti tūkstoši skatītāju, bet pie TV ekrāniem, datoriem un planšetēm – vismaz 150 tūkstoši. Lai atvieglotu līdzjušanas procesu, Lattelecom Rīgas maratona organizatori sarūpējuši efektīvus ieteikumus pilnvērtīgai līdzjušanai un svētku baudīšanai.

Nr. 1: Izraugies piemērotāko līdzjušanas vietu:
#Ja vēlies paskriet līdzi grandiozas bungu un DJ performances pavadībā: tet enerģijas aleja
Kur: Brīvības ielā pie Ministru kabineta
Kad: 9.30 – 10.00, 11.00 – 13.00 (42km un 21km); 13.00 – 13.40 (10km); 14.30 – 15.00 (6 km)
Īpaši iekārtotā līdzi skriešanas joslā līdzjutēji pirmoreiz varēs kopā ar skrējējiem pievarēt 100 enerģiskus metrus pulsējošas bungu mūzikas un atbalstītāju pavadībā. Foto tiks sarūpēti.

#Ja vēlies būt sportiskajā epicentrā: finiša tribīnes
Kur: 11. novembra krastmala
Līderi: ~ 9.35 (21 km); ~10.40 (42 km); ~11.05 (42 km); ~13.00 (10 km); ~14.20 (6 km)
Tiešraide lielajā Shortcut ekrānā, Anatolija Kreipāna “piecminūtes” jeb ieskats notikumos trasē, iespēja finišā vērot līderus, Latvijas čempionus, redzēt finišētāju prieka asaras, kā arī iespēja baudīt K. Breidaka, P. Timrota komentēšanas mākslu kombinācijā ar T. Grēviņa DJ talantu ir tikai dažas no tribīņu priekšrocībām.

#Ja vēlies pieredzēt, kā kultūra “sveic” sportu: “Kultūras Goda sardze”
Kur: Brīvības piemineklis
Kad: 9.30 – 10.00, 11.00 – 13.00 (42km un 21km); 13.00 – 13.40 (10km); 14.30 – 15.00 (6 km)
Dejotāji tautas tērpos arī šogad izvietosies simboliskā “Kultūras godasardzē” pie Brīvības pieminekļa, ar sveicieniem un aplausiem uzmundrinot ikvienu dalībnieku un līdzjutējus mūzikas pavadībā.

#Ja vēlies Rīgas skaistos skatus baudīt
Kur: Vanšu tilts, Mākslas muzejs, Elizabetes iela, Rātslaukums
Vanšu tilts ir populāra līdzjutēju pulcēšanās vieta – skrējēju plūsmu šeit baudīt var abos virzienos, pie reizes nesteidzīgi izbaudot Vecrīgas panorāmu. Pie Mākslas muzeja, Elizabetes ielā, kā arī Rātslaukumā, kur izvietosies Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadetu veidota karogu aleja, arī ir vienas no iedvesmojošākajām vietām, kur uzmundrināt visu distanču skrējējus.

#Ja vēlies pārsteigt klusumā: klusākie trases posmi
Kur: Ķīpsala, Krasta iela (pie Spīķeriem), Skanste
Pēc Rīgas centra skatītāju pilnajām ielām, Ķīpsala, Krasta iela, vai Skanste maratonistiem var šķist pavisam klusas. Pārsteidziet savējos ar skaļām gavilēm kādā klusākā nostūrī?

#Ja vēlies sastapt slavenības un ētera zvaigznes: 15 slavenību-moderatoru punkti visā trasē
Kur: 15 vietās visā maratona trasē (meklējiet mājaslapā vai aplikācijā)
Lauris Lizbovskis, piemēram, skrējējus un līdzjutējus gaidīs Elizabetes ielā, Aivis Ceriņš uz Vanšu tilta, Ketija Šēnberga un Valters Frīdenbergs pie Nacionālā teātra, Kozmens – Ķīpsalā, Nauris Brinkmanis pie Arēnas.

#Ja vēlies finišā noķert un buču uzlikt
Kur: Finišs 11. novembra krastmalā
Brīdinām, ka krastmala būs pilna ar finišētājiem un sveikt gribētājiem, tādēļ laicīgi vienojieties par precīzu tikšanās vietu, piemēram, pie Mēness Aptieku masāžas lounge vai 42km lounge?

Nr. 2 Seko saviem skrējējiem ar aplikācijas vai uzmundrini.lv palīdzību
Sava skrējēja atrašanās vietu trasē visērtāk noskaidrot ar Lattelecom Rīgas maratona aplikāciju – lejuplādējiet savos, kā arī radu un draugu telefonos, lai varētu jums ērti sekot līdzi trasē, sagaidīt un gatavoties līdzskriešanai tet enerģijas alejā, kā arī iemest aci 360TV tiešraidē, noskaidrot maratona dienas programmu, notikumus trasē un galvenos līdzi jušanas punktus. Aplikācija ir bez maksas un pieejama gan iTunes Store, gan Google Play Store. Savukārt no datoriem sekot līdzi varēsiet, apmeklējot mājas lapu www.uzmundrini.lv.

Nr. 3 Vai Jums ir nojausma, cik ātri skrien Jūsējie?
Ja ar tehnoloģijām esat uz “Jūs”, tad vismaz noskaidrojiet, kādā tempā skriet plāno Jūsu skrējējs. Aptuveni 3 minūtēs un 10 sekundēs vienu kilometru veic maratona līderi – kungi, bet vidējais latvietis vienu kilometru notipina 5 minūtēs un 30 sekundēs. Tālākais jau ir matemātikas uzdevums, kuru atstāsim Jūsu ziņā. P.S. Ērtāk būs lejuplādēt aplikāciju un sekot skrējējam tiešsaistē.

Nr. 4 Kūtrumu atstājiet mājās!
Nekautrējieties skaļi aplaudēt, žestikulēt, gavilēt, dziedāt (tieši tāpat, kā to darām hokejā) un no sirds uzmundrināt visus, kuru vārdus paspējat izlasīt uz priekšā piestiprinātajiem numuriem. Visi skrējēji ir pelnījuši Jūsu uzmundrinājumu, ne tikai savējie! Kūtrumu atstājiet mājās!

Saistītie raksti

Nr. 5 Vērojiet tiešraides TV un mobilajās ierīcēs
Augstvērtīgākā un plašākā maratona tiešraide visas dienas garumā būs vērojama Lattelecom televīzijas kanālā 360TV, savukārt, LNT demonstrēs visu distanču startus un kopsavilkumu dienas beigās.

Nr. 6 Iedvesmo jauno paaudzi Rimi Bērnu dienā 13. maijā!
Lai arī 13. maijs ir darba diena, lūdzu cenšamies atprasīties no skolas un darbiem, lai krastmalā kopā ar mazajiem ziķeriem uzskrietu Rimi Bērnu dienas distancēs! Uzmundriniet, uzskrieniet kopā, iedvesmojiet!’

Nr. 7 Radisson Blu Nāciju parādē 13. maijā pārstāvi Latviju un sveicini ārvalstu skrējējus!

LA.lv