Kultūra
Teātris un kino

Septiņi spāņu brāļi ugunīgā dejā – “Los Vivancos” 16

Publicitātes foto

3. oktobrī pirmo reizi Rīgā uzstāsies teatrālo deju šova apvienība “Los Vivancos”, Rīgas Kongresu namā piedāvājot slavenā Kanādas “Saules cirka” (“Cirque du Soleil”) izrāžu režisora Danieles Finči Paskas veidoto dejas šovu “Aeternum” (“Mūžība”) – cīņu starp labo un ļauno, izstāstīta ugunīgas dejas valodā.

“Los Vivancos” ir septiņu talantīgu, Barselonā (Spānijā) dzimušu mākslinieku apvienība. Visi tās dalībnieki ir brāļi – brāļi Ārons, Džošua, Džošue, Izrails, Jūda, Kristo un Eliass, kuri jau kopš bērnības dzied, dejo un spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Šos talantus pilnā mērā brāļi pauž kopīgi radītajās dejas un mūzikas izrādēs, kas ievērotas visā pasaulē.

Viņi ir bijuši īpašie viesi un horeogrāfi Milēnas Farmeres šovā “Avant Que Lombre”, brāļi uzstājušies arī populārajā Sanremo festivālā. 2008. gadā brāļi ieguva divas princeses Stefānijas balvas pasaules cirka festivālā Montekarlo, bet viņu šovu “Dejas ar zvaigznēm” Losandželosā noskatījušies vairāk nekā 35 miljoni cilvēku. Gadu vēlāk, 2009. gadā, “Los Vivancos” kļuva par Meksikas šova “Las Lunas Awards” uzvarētājiem nominācijā “Labākais oriģinālais šovs”.

Pasaules atzinību guvusī izrāde “Aeternum” ir septiņu izcilu un talantīgu brāļu veikums. Izrāde raksturota kā dzīvīgs, “spridzinoši” enerģētisks dejas uzvedums, kas skatītājos raisa visspilgtākās emocijas. Tajā savijas dejas, cirka un teātra, kā arī flamenko, mūsdienu baleta, akrobātikas un cīņas mākslu elementi, ko papildina daudz vizuālo efektu un interesantu skatuves risinājumu. “Aeternum” ir stāsts par labo un ļauno, metafora par nemirstību, ko cilvēkam dāvā māksla. Eņģeļi, dēmoni, vampīri, mūzika, deja, cīņas un maģija savienoti talantīgo “Los Vivancos” brāļu izdomas lidojumā, ievedot skatītājus noslēpumainā brīnumu pasaulē.

Izrādes mākslinieciskais konsultants ir “Cirque du Soleil” izrāžu scenāriju autors un izcilais režisors, dramaturgs un horeogrāfs Daniele Finči Paska. Starp viņa neskaitāmajiem izcilajiem darbiem var minēt 2006. gada Turīnas Olimpisko spēļu noslēguma ceremoniju.

Savukārt izrādes mūzikas autori ir paši brāļi “Los Vivancos”, bet tās aranžējumi un orķestra pavadījums ir komponista Fernando Velaskēza darbs. Viņš ir skaņu celiņu autors spāņu režisora Huana Antonio Bajonas kinolentei “Patversme” (“El Orfanato”), kas nominēta Goijas prēmijai kā labākais kino skaņas celiņš, un Gilema Moralesa šausmu filmai “Džūlijas acis” (“Los Ojos de Julia”). Izrādes “Aeternum” muzikālajā partitūrā lieliski sadzīvo gan flamenko, gan roka, klasiskās mūzikas un kino mūzikas elementi – mūziku ieskaņojis Budapeštas simfoniskais orķestris.

 

Varbūt noder!!

Izrāde: 3. X 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: 39,90 – 79,90

LA.lv