×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Septiņi temperamentīgi gruzīnu puiši koncertēs Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. oktobrī plkst. 19 Lielajā Ģildē Gruzijas vēstniecība Latvijā piedāvā gruzīnu virtuozu – ansambļa “Shvidkatsa” (“Septiņi puiši”) koncertu, kas Lielajā ģildē norisināsies pirmo oficiālo Tbilisi pilsētas dienu Rīgā ietvaros, pavēstīja rīkotāji.

Daudzbalsīgās dziedāšanas estētika ir Gruzijas mūzikas kultūras vizītkarte, un ansamblis “Shvidkatsa” izceļas ar gruzīnu dziesmu izpildījuma augsto kultūru. Ppēdējos desmit gados ansamblis piedalās visos Gruzijas Patriarha Viņa Svētības Iļjas II dievkalpojumos. “Shvidkatsa” uzstājas arī svarīgākajos Tbilisi mērijas un Gruzijas parlamenta pasākumos.

Kopš 2015. gada sākuma “Shvidkatsa” piedalās Nino Katamadzes viesturnejā, bet vēl pirms tam slavenā gruzīnu izcelsmes angļu dziedātāja Ketija Melua bija izvēlējusies ansambli kopīgam koncertam Londonā. Savā dzimtenē “septiņi puiši” kopš 2002. gada aizvadījuši jau septiņus lielus solokoncertus un var lepoties ar slaveniem skatuves partneriem.

Ansambļa “Shvidkatsa” Rīgas koncerta programmu veido senās gruzīnu tautasdziesmas, kanoniskie reliģiskie dziedājumi, tā dēvētās pilsētas žanra dziesmas un dziesmas no gruzīnu kinofilmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+