×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Septiņu rūnu kalns

Septinu_runu_kalns

Katrīna un Valfrīds, Zigmunds un Vize ir labi draugi kopš seniem laikiem, kuru jaunības piedzīvojumi aprakstīti romānā “Spoguļa pārbaude”. Zigmundam pieder neparasts spogulis, kas dod iespēju ceļot laikā un kādā jaukā vasaras rītā pamosties nevis divdesmit pirmajā, bet septiņpadsmitajā gadsimtā. Arī viņu bērni Adrians, Dana un Ieva tiek ierauti noslēpumainā, romantiskā un skarbā ceļojumā un nonāk pie sena rūnu kalna ar slepenām zīmēm.

Grāmatas lappusēs Latvijas vēstures notikumi atdzīvojas un sauc lasītāju līdzi!

“Laimdota Sēle citu vēsturisko romānu autoru vidū izceļas ar bieži centrā izvirzīto etnogrāfisko ikdienu, kur vēsture ir nevis cīņa, bet dzīve.” (Literatūras kritiķis Rimands Ceplis)

Dzejniece, prozaiķe un publiciste Laimdota Sēle (1951) pati atzinusi, ka ir kaislīga vēsturniece (studējusi arī LU Vēstures un filozofijas fakultātē), šķiet, tāpēc vislielāko atzinību guvusi ar saviem vēsturiskajiem romāniem par dažādiem laikmetiem un latviešu tautas pārbaudījumiem 14., 17. un 20. gadsimtā. Nereti viņas romāni kļūst par savdabīgām Latvijas vēstures grāmatām. Populārākie viņas darbi ir “Spoguļa pārbaude”, “Mūsu mīlestības gadsimts”, “Cērt zibens marmalē”, “Māte man teica”, “Manā pasaulē mīl”, “Poga ar sudraba rozi”, “Kaislību pavārgrāmata”. Autore ir ventspilniece, tāpēc Ventspilij un tās izpētei darbos atvēlēta liela loma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+