Serbi sasit somus, čehi – horvātus 0

Serbijas basketbola valstsvienība svētdien Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēlē ar 94:81 (23:24, 25:19, 23:21, 23:17) pārspēja Somiju, kas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, kurā tā tiksies ar Čehiju.
Kaut ilgstoši Somija turējās līdzi mača favorītei un vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā tās deficīts bija vien seši punkti, turpinājumā Serbija veica izrāvienu 17:4 un pēdējās minūtes jau varēja aizvadīt mierīgi.
Uzvarētājiem 27 punktus iemeta Miroslavs Raduljica, bet ar 19 punktiem un 14 bumbām zem groziem piebalsoja Nemanjs Bjelica.
Savukārt Somiju no neveiksmes neglāba pat Sasu Salins ar 26 punktiem.
Somija pēdējo 20 gadu laikā finālturnīram kvalificējusies trešo reizes, iepriekšējos divos čempionātos paliekot pirmā aiz labāko astotnieka.
Savukārt Serbija ir iekļuvusi visos 11 finālturnīros 20 gadu laikā. Serbi finālturnīros dominēja no 1995. līdz 2001.gadam, izcīnot trīs čempionu titulus un vienu bronzu. Pirms sešiem gadiem Polijā serbiem sudraba godalgas, bet aizpērn Slovēnijā iegūta septītā vieta.
Savukārt pērn Pasaules kausā Serbija izcīnīja otro vietu, finālā piekāpjoties ASV basketbolistiem.
Kā zināms, vēl vienā astotdaļfinālā svētdien Čehijas izlase ar rezultātu 80:59 (20:13, 28:18, 17:12, 15:16) sagrāva Horvātiju, kas pirms sacensībām tika saukta par vienu no turnīra galvenajām favorītēm.
Visu maču šaubas par uzvarētāju neradās. Vienu brīdi trešās ceturtdaļas beigās Čehijas pārsvars sasniedza pat 30 punktus (63:33), tomēr atlikušajās divās ceturtdaļas minūtēs horvāti veica izrāvienu 10:2, bet pēc tam pārliecinošāk aizvadīja arī noslēdzošo desmitminūti. Tas gan neliedza Čehijai uzvaru noturēt.
Ceturtdaļfinālā Čehija sacentīsies ar Serbijas un Somijas pāra spēcīgāko komandu, turklāt tik tālu Eiropas čempionātā tā tikusi pirmoreiz vēsturē.
Šajā mačā Čehijai ar 20 punktiem un 13 bumbām zem groziem palīdzēja Jans Veselijs, ar 13 punktiem atzīmējās Dāvids Jelīneks, bet 12 punktus iemeta naturalizētais Bleiks Šilbs.
Savukārt Horvātijai rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Bojans Bogdanovičs.
Kā zināms, Horvātija grupu turnīrā bija C apakšgrupas otrā spēcīgākā komanda, bet Čehija ieņēma trešo vietu D grupā, kas savus mačus aizvadīja Rīgā.