Serbia’s Bogdan Bogdanovic, centre, runs to to score a basket against Belgium during their Eurobasket European Basketball Championship Group D match in Istanbul, Thursday, Sept. 7, 2017. (AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Serbija sagrauj beļģus, Latvijai nepieciešama uzvara 0

Serbijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēlē bez problēmām ar 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18) sagrāva Beļģiju, kas nozīmē, ka Latvijas izlasei, lai izvairītos no tikšanās astotdaļfinālā ar stipro Spāniju, pēdējā grupas spēlē pret Turciju ir nepieciešama tikai uzvara.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Latvijas izlase spēli pret mājinieci Turciju sāks plkst.20.45.

Serbijas izlase ar panākumu pret Beļģiju nodrošināja sev vismaz otro vietu apakšgrupā, kuru noslēdza ar četriem panākumiem peicos mačos.

Aleksandra Džordževiča trenētā komanda jau pēc puslaika bija vadībā ar 42:25, pēc tam ne uz brīdi nesarežģījot sev dzīvi un svinot panākumu, kamēr Beļģijas izlase jau pirms šīs spēles bija zaudējusi izredzes uz vietu izslēgšanas spēlēs.

Uzvarētājiem Bobans Marjanovičs guva 22 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Bogdans Bogdanovičs sameta 15 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Beļģijai 12 punktus guva Emanjuels Lekomte.

Pirms apakšgrupas noslēdzošās spēles Krievijai un Serbijai ir pa četriem panākumiem, Latvijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, kamēr Beļģija čempionātu noslēdza ar vienu uzvaru, bet Lielbritānija ar piecām neveiksmēm.

Latvijas basketbola izlase jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, bet D apakšgrupā tagad var finišēt vai nu otrajā, vai ceturtajā vietā.

Ja Latvija vēlas izvairīties no astotdaļfināla spēles ar Spāniju, kas uzvarēja C apakšgrupā, tai nepieciešama uzvara pār Turciju. Gūstot panākumu, Ainara Bagatska vadītā komanda D apakšgrupas noslēgumā būs otrā. Šajā gadījumā trīs komandām būs vienāda uzvarēto un zaudēto spēļu bilance, bet skaitot savstarpējos rezultātus pirmā būs Serbija, kurai sekos Latvija, Krievija un Turcija. Šajā variantā Latvijas izlase astotdaļfinālā tiksies ar Melnkalni.

Savukārt Latvijai zaudējot Turcijai, tā paliks ceturtā, kamēr pirmā būs Krievija, kurai sekos Serbija un Turcija. Zaudējums Latvijai nozīmēs astotdaļfināla maču ar Spāniju. Ceturtdaļfinālā šī dueļa uzvarētāju sagaidīs Francija un Vācija pāra stiprākā komanda.

Neatkarīgi no pēdējā apakšgrupas mača rezultāta, nākamā spēle Latvijas izlasei būs svētdien, kad astotdaļfinālā būs jātiekas ar kādu no C apakšgrupas vienībām.

Jau vēstīts, ka citā D apakšgrupas spēlē Krievija grūtā mačā ar rezultātu 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16) pieveica Lielbritāniju, svinot ceturto uzvaru piecos mačos.

Pēc pirmā puslaika Krievija bija itin drošā vadībā 43:31, taču trešajā ceturtdaļā briti veica desmit punktu izrāvienu, samazinot starpību līdz 51:54. Krievi gan pēc tam spēja nedaudz atrauties (61:54), tomēr pēdējā ceturtdaļā Lielbritānija turpināja smagi cīnīties, četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām nonākot viena precīza divpunktu metiena attālumā (62:64).

Beigas gan pārliecinošāk nospēlēja Krievija, kuras rindās izcils bija Aleksejs Šveds, kurš iemeta divus tālmetienus pēc kārtas un trāpīja divus sodiņus, panākot komfortablo 76:69, beigās krieviem gūstot panākumu ar 12 punktu pārsvaru.

Šveds šajā mačā guva 30 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles, Vitālijs Fridzons sameta 14 punktus, bet Timofejs Mozgovs pievienoja 11 punktus, izcīnot ar 11 atlēkušās bumbas zem groziem.

Tikmēr Lielbritānijai Dens Klārks guva 21, bet Gabriels Olaseni 19 punktus.

Katras apakšgrupas četras labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā, ko Latvijas izlase kvalificēšanās gadījumā aizvadīs 10.septembrī. Pēc tam ceturtdaļfināli tiks aizvadīti 12. un 13.septembrī, bet pusfināli – 14. un 15.septembrī. Savukārt spēles par vietām notiks 17.septembrī.

Šobrīd jau ir zināmi četri no astoņiem astotdaļfināla pāriem. Vācija tiksies ar Franciju, Slovēnija ar Ukrainu, Lietuva ar Grieķiju un Somija ar Itāliju.