×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Serbija vēlas skaidrus nosacījumus ES iestāšanās sarunu sākšanai (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Serbija pārmetusi Vācijai, ka tā izvirza Belgradai papildu prasības Eiropas Savienības iestāšanās sarunu sākšanai, un lūgusi ES skaidri pateikt, kādi nosacījumi tai jāizpilda.

“Es nesaku, ka mēs sāksim karu ar ES, bet mums jānoskaidro situācija,” sacīja Serbijas ārlietu ministrs Ivica Dačičs (attēlā). Uz reportieru lūgumu paskaidrot viņa iepriekš izteikto apgalvojumu, ka Serbija nepiekritīs jauniem nosacījumiem iestāšanās sarunu sākšanai, Dačičs atbildēja, ka Serbija nevēlas, lai ar to runātu, skatoties “no augšas”. “Mēs nevaram pieņemt praksi, kur ir oficiālā pozīcija, ka nebūs jaunu nosacījumu, bet tad uzzināt, ka tādi ir,” sacīja ārlietu ministrs.

ES oficiāli atvēra Serbijas iestāšanās sarunas janvārī, atalgojot Belgradu par progresu reformās un attiecību normalizēšanā ar Kosovu, kas pasludināja neatkarību no Serbijas 2008. gadā. Tomēr konkrētas pārrunas ir vēl priekšā. Dačičs norādīja, ka Vācija izvirzījusi 11 atsevišķus nosacījumus iestāšanās sarunu sākšanai papildus ES kopējiem nosacījumiem. Papildu prasības ir saistītas ar jautājumiem par serbu īstenoto satiksmes bloķēšanu pāri tiltam, kas sadala Mitrovicas pilsētu pēc etniskā sastāva.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. serbi ir prokrieviski fašisti, kas kādreizējā Dienvidslāvijā apspieda citas tautas. Tādus nedrīkst ņemt EU1

Draugiem Facebook Twitter Google+