×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Serbijas prezidenta lidmašīna augstumu zaudēja, jo otrais pilots izlēja kafiju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izmeklēšanā par pēkšņo Serbijas prezidenta lidmašīnas ātruma samazinājumu pagājušajā nedēļā noskaidrots, ka tas radās tādēļ, ka otrais pilots izlēja kafiju uz vadības paneļa.

Šodien publiskotie izmeklēšanas rezultāti liecina, ka otrais pilots nejauši aktivizēja “ārkārtas priekšspārna” pogu, kas automātiski ieslēdza autopilotu un lidmašīna sāka zaudēt augstumu. Poga tika aktivizēta, kad otrais pilots Bojans Zoričs mēģināja noslaucīt uz vadības paneļa turbulences dēļ izlijušo kafiju. Tiek vēstīts, ka piektdien notikušā incidenta dēļ lidmašīna sāka krist un uz īsu laiku nobloķējās viens no dzinējiem, tomēr galvenajam pilotam izdevās lidmašīnu nostabilizēt un tā atgriezās galvaspilsētā Belgradā.

Kad 34 gadus vecā Francijā ražotā lidmašīna “Falcon 50” sāka zaudēt augstumu, tiek vēstīts, ka Serbijas prezidenta Tomislava Nikoloča padomnieki tika “mētāti pa salonu”. Nikoliča preses dienests piektdien paziņoja, ka lidmašīna dzinēja problēmu dēļ atgriezās Belgradā, lai gan bija devusies ceļā uz Vatikānu, kur Serbijas prezidentam bija paredzēta oficiāla vizīte, kas pēc incidenta tika atcelta. Serbijas aviācijas varas iestādes pirmdien uz laiku apturēja otrā pilota licenci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+