Kultūra
Teātris un kino

“Serebreņņikova lietā” rīkos protesta akciju 16

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Pēc tam, kad 21. jūnijā Maskavas Presņas rajona tiesa arestēja bijušo “Gogoļa centra” direktoru Alekseju Malobrodski, 28. jūnijā Krievijas galvaspilsētas teātru darbinieki nolēmuši rīkot protesta akciju, ziņo “Radio Svoboda”.

Alekseju Malobrodski, tāpat kā bijušo “Septītās studijas” grāmatvedi Ņinu Masļajevu un uzņēmuma bijušo ģenerāldirektoru Juriju Itinu apsūdz izrādei piešķirtu valsts līdzekļu izšķērdēšanā. Par apsūdzības pamatu izvēlēta it kā neiestudētā izrāde “Sapnis vasaras naktī”, taču, kā norāda “Radio Svoboda”, izrāde iestudēta 2012. gada novembrī, tā rādīta Avinjonas teātra festivālā, Krievijas teātra festivālā “Zelta maska”, kur pat tikusi izvirzīta galvenajai balvai, un to redzējuši tūkstošiem skatītāju.

TV kanāls “Doždj” uzskata, ka izmeklēšanas centrā bija plānots likt Kirilu Serebreņņikovu, par ko liecināja arī viņa dzīvokļa pārmeklēšana šīs lietas sākumā. Tomēr, pēc “Doždj” ziņām, augsti ierēdņi un politiķi, lūguši Serebreņņikovu neaiztikt.

Saistītie raksti

“Protams, tas ir politisks pasūtījums, kas tad vēl?” – “Radio Svoboda” sacīja žurnāla “Teātris” galvenā redaktore Marina Davidova. Viņa uzskata, ka pašiem teātru darbiniekiem vajadzētu aktīvāk aizstāvēt “Serebreņņikova lietā” apsūdzētos, tādējādi iestājoties arī par savām tiesībām, jo šobrīd aktīvāki par režisoriem un teātru direktoriem ir Maskavas teātra kritiķi. “Protams, mūsu fantastiski inertajai, no budžeta atkarīgajai, pakalpīgajai teātra sabiedrībai šobrīd notiekošais ir bezprecedenta gadījums, jo nekad iepriekš nav bijis nekādu akciju: lai kas notiktu, katrs sēdēja savā kaktā un nelīda ārā,” teic Davidova.

Žurnāla redaktore uzskata, ka varas pārstāvji, kuri bija nolēmuši par galveno apsūdzēto padarīt Serebreņņikovu, neorientējas teātra jomā un tādēļ nav laikus izpratuši, cik asa būs radošās sabiedrības reakcija gan ārvalstīs, gan Krievijā: “Neaprēķināja sekas, nepadomāja, ka būs pazīstami mākslinieki, kuri ies pie Putina, kuram viņi šobrīd vajadzīgi, jo ir priekšvēlēšanu laiks.”

LA.lv