Kultūra
Teātris un kino

Serebreņņikovs: Esmu pilnīgā šokā un neizpratnē. Pirmais komentārs pēc kratīšanas 16

Kratīšanas laikā šogad maijā. Ekrānšāviņš no Doždj.ru

Režisors Kirils Serebreņņikovs otrdienas pēcpusdienā beidzot izgājis no sava dzīvokļa, kur Federālais drošības dienests veica kratīšanu, vēsta TV kanāls “Doždj”.

FDD līdzstrādnieki no režisora dzīvokļa iznesa vairākus sainīšus, kurus nolikuši dienesta automašīnā, bet režisors pats savā auto aizbrauca uz nopratināšanu.

Kirils Serebreņikovs pavisam īsi paziņoja, ka viss ir normāli, pret izmeklētājiem pretenziju viņam nav, taču kratīšanas iemeslu režisors vēl joprojām nesaprot: “Brauksim un noskaidrosim, par ko mani apsūdz, jo esmu pilnīgā šokā un neizpratnē.”

Kamēr žurnālisti pie režisora mājas gaidīja Serebreņņikovu iznākam, FDD darbinieki balaklavās vairākkārt jautāja, ar kādām tiesībām viņi šeit pulcējas un atkārtoti paziņoja, ka ar savu klātbūtni “jūs varat ļoti nodarīt pāri šim cilvēkam”.

“Tik demonstratīva kratīšana, – tas vienmēr ir brīdinājums,” – sarunā ar PBK paudis Maskavas galerists un politologs Marks Gelmans. Pēc viņa domām, Kirils Serebreņņikovs ir visneatkarīgākais no visiem valsts teātru direktoriem. “Ticams, ka kratīšana – tas ir signāls, ka viņš ir pārāk neatkarīgs, un valstij tik neatkarīgi cilvēki valsts iestāžu vadībā nav vajadzīgi,” uzsvēra Gelmans.

Saistītie raksti
LA.lv