Foto – AFP/LETA

Serēna Viljamsa triumfē WTA sezonas noslēguma turnīrā 0

Par sieviešu tenisa sezonas noslēguma turnīra – WTA “Tour Championships” – uzvarētāju svētdien kļuva tituliem bagātā amerikāniete Serēna Viljamsa. Ar trešo numuru izliktā Viljamsa finālcīņā ar rezultātu 6-4, 6-3 uzvarēja krievieti Mariju Šarapovu, kura bija izlikta ar otro numuru.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Aizvadītajā cīņā Viljamsa izmantoja trīs no sešām iespējām lauzt pretinieces servi, kamēr Šarapovai nebija nevienas breikbumbas.

Pašreizējā Vimbldonas un ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Viljamsa sezonas noslēguma turnīra finālā spēlēja piekto reizi karjerā. Iepriekš viņa tajā triumfēja arī 2001. un 2009.gadā. Savukārt Šarapova bija vienīgā tenisiste no šā turnīra dalībniecēm, kura sezonas noslēguma turnīrā spējusi pieveikt Viljamsu. Tas notika 2004.gada finālmačā. Vēl Šarapova spēlēja 2007.gada sacensību finālā, kad piekāpās beļģietei Žustīnei Eninai.

Pusfinālos sestdien Viljamsa ar 6-2, 6-1 uzvarēja polieti Agņešku Radvansku, kura bija izlikta ar ceturto numuru, bet Šarapova ar 6-4, 6-2 pārspēja pasaules anga līderi Viktoriju Azarenku no Baltkrievijas. Neskatoties uz zaudējumu, šo gadu WTA ranga pirmajā vietā nemainīgi noslēgs tieši Azarenka.

Turpinājumā Indonēzijas pilsētā Bali notiks WTA “International” sezonas noslēguma turnīrs, kurā piedalīsies astoņas tenisistes, kas šosezon bijušas sekmīgākās “International” sērijas sacensībās.

Del Potro uzvar Bāzelē

Par Bāzeles “ATP World Tour 500” sērijas tenisa turnīra uzvarētāju svētdien kļuva argentīnietis Huans Martins del Potro. Finālmačā ar otro numuru izliktais del Potro ar rezultātu 6-4, 6-7 (5:7), 7-6 (7:3) pieveica ATP ranga līderi Rodžeru Federeru no Šveices.

Šī bija abu tenisistu septītā savstarpējā tikšanās šosezon. Iepriekšējās sešās cīņās pie panākuma bija ticis Federers. Līdz šim del Potro labākais sasniegums Bāzeles turnīrā bija iekļūšana pusfinālā 2008.gadā.

Šīs bija del Potro ceturtais tituls šogad, kā arī 13.viņa karjerā. Pagājušajā nedēļā del Potro triumfēja Vīnes “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā.

Argentīnietis jau ir kvalificējies novembra sākumā Londonā plānotajam “ATP World Tour Finals” sezonas noslēguma turnīram.