×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Sergeja Jēgera veltījums Mātes dienā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. maijā Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” uzstāsies pazīstamais latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers. Īpašā, Mātes dienai veltītā koncertā “Visskaistākās melodijas” dziedonis izdziedās Gluka, Hendeļa, Pučīni, un latviešu komponistu – Romualda Kalsona un Zigmāra Liepiņa mūziku.

S. Jēgers ir dziedātājs un pašlaik arī Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējs Senās mūzikas nodaļā. Viņa balsi ir grūti sajaukt ar kādu citu Latvijas dziedoņa dziedājumu, tā kļuvusi par mūsu kultūras ainas neatņemamu sastāvdaļu.

„Jāsaka, ka nav tālu pagātnē laiks, kad, izdzirdot viņa balsi, koncertu apmeklētāji pārsteigumā sarosījās, neizpratnē saskatījās un sačukstējās. Šādām ainām par liecinieku savos koncertos kontrtenors bijis ne reizi vien. Šobrīd, pateicoties dziedātāja aktīvajai koncertdzīvei, mūzikas albumiem un sasaistei ar labdarības kustību, situācija būtiski mainījusies – kontrtenora balss arvien daudzveidīgāk ierakstās Latvijas mūzikas kopainā,” norāda dziedātāja pārstāve Sanda Katkeviča.

Tikko dziedātājs izpildīja kontrtenora partiju uz Nacionālās operas skatuves G. F. Hendeļa baletā “Mesija”, bet jau rīt tā turpinās rosināt “skudriņu skriešanu pār kauliem” Lauras Grozas veidotajā izcilajā izrādē „M. Butterfly” Dailes teātrī, kurā S. Jēgers teicami iejūtas galvenā varoņa (varones?) alter ego tēlā. Šovasar S. Jēgera balss skanēs arī XX Starptautiskajā senās mūzikas festivāla divos notikumos – Antonio Vivaldi operā “Orlando furioso”, kā arī Rundāles pilī koncertuzvedumā bērniem “Karaļa dārznieks un brīnumpuķe”, kā arī koncertā, kurā uzstāsies kopā ar flautisti Doroteju Oberlingeri un Māra Kupča vadīto baroka orķestri “Collegium Musicum Rīga.”

“Viņu mīl, pazīst un bieži aicina būt par dvēseļu veldzētāju dievnamos un koncertzālēs gan Latvijā, gan aiz tās robežām,” par Sergeju Jēgeru teic S. Katkeviča. Arī šajā reizē, tuvojoties Mātes dienai, kontrtenors atsaucies Siguldas koncertzāles „Baltais flīģelis” aicinājumam. Koncertā Siguldā skanēs Dž. Kačīni, G. F. Hendeļa H. Persela K. V. Gluka J. Lūsēna, R. Kalsona un citu komponistu skaņdarbi. Dziedātājs uzstāsies kopā ar pianisti Ievu Šmiti Misiņu.

Klausītājiem būs iespēja izbaudīt programmu, ko dziedātājs gatavojis savam 35. gadu dzimšanas dienas koncertam, kas notika šā gada sākumā.

Varbūt noder


Vieta – Siguldas koncertzāle „Baltais flīģelis”.

Laiks – 11. V 18.00.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 un 12.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+