×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Sergejs Jēgers iejutīsies Farinelli lomā

Foto: LETAFoto: LETA

22. Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā Rundāles pils Baltajā zālē kontrtenors Sergejs Jēgers iejutīsies slavenā itāļu operdziedātāja Farinelli jeb kristītajā vārdā – Karlo Broski lomā, vēsta “Latvijas Koncerti”.

Farinelli jeb kristītajā vārdā – Karlo Broski (1705-1782) bijis viens no ievērojamākajiem sava laika operdziedoņiem kastrātiem. Viņš dzimis Apūlijā, aristokrātu ģimenē un tieši ģimenes statusam sākotnēji bijusi noteicoša loma jaunā dziedoņa galvu reibinošajiem skatuves panākumiem.

Farinelli piemitusi īpaša harisma un skatuviskais valdzinājums, kas apbūris galmu un opernamu klausītājus Francijā, Anglijā, Itālijā un arī Spānijā. Spriežot pēc vēstures liecībām, viņš bijis veikls improvizētājs. Profesors Deniss Hanovs pētījumā par aristokrātiju min, ka Farinelli popularitāte kādreiz līdzinājusies mūsdienu Madonnai, un, vienojoties par uzstāšanos kādā no opernamiem, viņš pieprasījis līgumu, kurā rakstīts, ka jebkuras operas pirmajā cēlienā Farinelli dziedās, sēžot baltā zirgā.

Kā daudzi tā laika mūziķi, Farinelli spēlēja klavesīnu. Vēlākos gados viņš apguva arī viola d`amore, kā arī laiku pa laikam komponēja. Farinelli sacerējumu vidū ir pāris rečitatīvu un āriju, kā arī darbi, kas komponēti kopā ar brāli Rikardo Broski.

Sergejs Jēgers koncertā kopā ar baroka orķestri Collegium Musicum Riga atskaņos Farinelli un viņa brāļa Rikardo Broski kompozīcijas, kā arī Antonio Roseti Flautas koncertu, kurā traversflautu spēlēs Kristīne Stumbure.

Farinelli vecākā brāļa Rikardo Broski (1698-1756) radošais ceļš attīstījies nedaudz citādi. Pēc tēva nāves viņš kļuva par ģimenes galvu un pievērsās komponēšanai. Vairākus gadus Rikardo kopā ar brāli aizvadīja Londonā, kur tapušas sešas viņa nozīmīgākās operas. Vēlāk jaunais komponists pārcēlies uz Štutgarti, kur neilgu laiku bijis kapelmeistars Virtenbergas grāfa Kārļa Aleksandra galmā. Mūža nogali Rikardo aizvadījis, dzīvodams kopā ar Karlo Madridē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+