Foto – Juris Kalniņš

Sērija pārtrūkusi 0

Ernests Gulbis (attēlā) “ATP World Tour 250” tenisa turnīrā Stokholmā iekļuva pusfinālā un trīs setu cīņā ar 6:3, 4:6 un 1:6 zaudēja pasaules trešajai raketei Davidam Fereram no Spānijas.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Latvijas tenisa līderim izcilam nedēļas no-slēgumam Zviedrijas galvaspilsētā pietrūka spēka un emociju. “Esmu noguris gan morāli, gan fiziski. Iepriekš aizvadīju trīs vienspēļu mačus un arī divas dubultspēles, kamēr Ferers pusfinālā iekļuva, uzvarot tikai vienā spēlē. Jebkurā situācijā, jebkurā mačā cīnos līdz galam, atdodu pilnīgi visus spēkus,” portālā sportacentrs.com Stokholmā pārtrūkušo desmit uzvarētu vienspēļu sēriju skaidro Ernests Gulbis.

Daudz spēka viņam prasīja ceturtdaļfināls pret poli Ježi Janoviču. Visas četras iepriekšējās viņu savstarpējās spēles bija ilgušas vismaz trīs setus, tāpat arī šī – 7:5, 4:6, 6:3. Netrūka skaistu, pat šokējošu izspēļu – tenisa pasaule tagad runā par Gulbja no apakšas izpildīto pirmo servi, kas Janoviču pārsteidza nesagatavotu. Uzvaras sasniegšanai bija vajadzīga arī viena salauzta un tenisa dieviem ziedota rakete.

Pusfinālā pret Fereru pirmais sets aizritēja abpusējiem breikiem bagātā spēlē, pēdējo vārdu sakot Gulbim – 6:3. Līdzvērtīga cīņa ritēja arī otrajā setā. Pie rezultāta 4:4 Gulbim bija divas breikbumbas, kas tobrīd bija arī apslēptās mačbumbas. Tomēr neizdevās paņemt nevienu, un tas bija pirmais solis pretī zaudējumam.

Dubultspēļu turnīrā Gulbis šosezon piedalījās otro reizi un kopā ar krievu Dmitriju Tursunovu aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Tajā tikai stundu pēc smagās cīņas pret Janoviču viņi ar 6:4, 1:6 un 8:10 zaudēja mājiniekiem Jonasam Bjorkmanam un Robertam Lindstedam.

Par pusfināla sasniegšanu Gulbis nopelnīja 90 punktus ATP rangam, kurā viņnedēļ ieņēma 26. vietu. Šonedēļ Ernests spēlēs “ATP 500” turnīrā Valensijā (Spānija), kur nav paveicies ar izlozi, jo jau pirmajā kārtā jātiekas ar ASV pirmo raketi Džonu Isneru. Tiesa, Ernests viņu jau divreiz apspēlējis – 2008. gadā Vimbldonā un šogad Montekarlo.