Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
3. marts, 2014
Drukāt

Sērijā “Ziedi” izdod jaunu pastmarku “Tulpe”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties pavasarim, “Latvijas Pasts” (LP) krāšņajā sērijā “Ziedi” izdevis jaunu pastmarku “Tulpe”, portālu “LA.lv”‘ informēja LP.

Jaunās vērtszīmes “Tulpe” dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 7.martā pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Pastmarkas “Tulpe” nominālvērtība ir 0,5 eiro. Pastmarkas izdotas 500 000 eksemplāru tirāžā un drukātas Latvijas tipogrāfijā “Baltic Banknote”.

LP norāda, ka tulpes ir liliju dzimtas augi, kas nosaukumu ieguvuši savas formas dēļ – vārds “tulpe” radies no persiešu vārda “tolibon”, kas apzīmē turbānu – galvassegas veidu. Tulpju ģintī ietilpst ap 100 sugu, bet Latvijā savvaļā aug tikai viena suga – meža tulpe.

“Ziedu” sērijas pastmarkas LP izdod kopš 2010.gada, un “Tulpe” ir piektā pastmarka šajā sērijā. Pirmā “Ziedu” vērtszīme bija “Peonija”, kam sekoja “Roze”, “Lilija” un “Īriss”.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+