Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
3. marts, 2014
Drukāt

Sērijā “Ziedi” izdod jaunu pastmarku “Tulpe”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties pavasarim, “Latvijas Pasts” (LP) krāšņajā sērijā “Ziedi” izdevis jaunu pastmarku “Tulpe”, portālu “LA.lv”‘ informēja LP.

Jaunās vērtszīmes “Tulpe” dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 7.martā pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Pastmarkas “Tulpe” nominālvērtība ir 0,5 eiro. Pastmarkas izdotas 500 000 eksemplāru tirāžā un drukātas Latvijas tipogrāfijā “Baltic Banknote”.

LP norāda, ka tulpes ir liliju dzimtas augi, kas nosaukumu ieguvuši savas formas dēļ – vārds “tulpe” radies no persiešu vārda “tolibon”, kas apzīmē turbānu – galvassegas veidu. Tulpju ģintī ietilpst ap 100 sugu, bet Latvijā savvaļā aug tikai viena suga – meža tulpe.

“Ziedu” sērijas pastmarkas LP izdod kopš 2010.gada, un “Tulpe” ir piektā pastmarka šajā sērijā. Pirmā “Ziedu” vērtszīme bija “Peonija”, kam sekoja “Roze”, “Lilija” un “Īriss”.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+