Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
28. decembris, 2013
Drukāt

Sērijā “Ziedi” izdos pirmās eiro pastmarkas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamā gada pirmajā darbdienā, 2,janvārī, “Latvijas Pasts” izdos pirmās pastmarkas ar eiro nominālvērtību. Kopumā eiro pastmarku sērijā “Ziedi” iekļautas sešas jaunas pastmarkas, un katrai nominālvērtība atšķiras, portālu “LA.lv” informēja “Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana 2.janvārī plānota no plkst.7.30 līdz plkst.19 pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Pastmarku sērijas “Ziedi” autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un kopā ar pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne un zīmogs.

„Jau 2013.gadā “Latvijas Pasts” izdeva pastmarkas ar dubulto nominālu – gan latos, gan eiro. Taču “Ziedu” sērijas jaunās pastmarkas ir ne tikai pirmās vērtszīmes, ko “Latvijas Pasts” izdod 2014.gadā, bet arī pirmās pastmarkas, uz kurām nominālvērtība norādīta tikai eiro,” uzsver “Latvijas Pasta” Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

“Ziedu” sērijas pastmarku nominālvērtība ir 0,03 eiro, un šī nomināla pastmarku paredzēts kombinēt ar citām. Ar nākamo – 0,47 eiro vērto pastmarku –  varēs nosūtīt pastkarti Latvijas teritorijā, bet ar 0,57 eiro pastmarku – vienkāršas A klases vēstuli valsts robežās. Savukārt ar 0,78 eiro vērto pastmarku varēs nosūtīt vienkāršas A klases vēstuli uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet ar 0,85 eiro pastmarku – vienkāršas A klases vēstuli uz valstīm ārpus ES. Ar pastmarku 1,39 eiro nominālvērtībā varēs nosūtīt ierakstītu vēstuli Latvijas teritorijā.

“Latvijas Pasts” atgādina, ka pastmarkas ar lata nominālu iedzīvotāji varēs izmantot vēl visu 2014.gadu. No apgrozības tās tiks izņemtas 2015.gada 1.janvārī. Savukārt to pastmarku apgrozības un lietošanas termiņš, kurās nominālvērtība attēlota gan latos, gan eiro, nav ierobežots.

2014.gadā “Latvijas Pasts” plāno kopumā izdot 34 jaunas pastmarkas, kuru tematika saistīta ar Latvijai svarīgiem notikumiem vai personībām valsts vēsturē, kultūrā un apkārtējā vidē.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+