×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Sērijas “Meitene ar pūķa tetovējumu” nākamais turpinājums būs “vieglāks”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zviedru rakstnieks Dāvids Lāgerkrancs solījis, ka grāmatu sērijas “The Girl With the Dragon Tattoo” (“Meitene ar pūķa tetovējumu”) jaunākais turpinājums būšot “vieglāks”, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Lāgerkrancs turpina nelaiķa Stīga Lārsona iesākto sēriju. Pērn iznāca Lāgerkranca pirmais darbs “The Girl in the Spider’s Web” (“Meitene zirnekļa tīklā”). Plānots, ka rakstnieks laidīs klajā vēl divus turpinājumus.

Lārsona populārās grāmatu sērijas turpināšanu atļāva rakstnieka tēvs un brālis, kuri kontrolē viņa mantojumu. Turpretī Lārsona ilggadējā partnere Eva Gabrielsone iebilda pret cita autora sarakstītu turpinājumu izdošanu.

Lārsons bija iecerējis izdot desmit romānus par hakeri Līsbetu Salanderi un žurnālistu Mīkaelu Blumkvistu, taču viņš nomira 2004.gadā, kad bija pabeigtas tikai pirmās trīs grāmatas.

Lāgerkrancs intervijā laikrakstam “Dagens Nyheter” apstiprināja, ka gatavo jaunu turpinājumu. Sērijas piektā daļa tiks izdota 2017.gadā. Tā būs “vieglāka” un atgādinās amerikāņu detektīvromānu rakstnieka Reimonda Čandlera daiļradi, viņš solīja.

Lārgerkrancs teica, ka jaunajā grāmatā neiekļaušot pārspriedumus par zinātni, kā viņš to darīja romānā “The Girl in the Spider’s Web”. “Sērijas piektajā daļā tā vairs nebūs,” norādīja Lāgerkrancs. “Tagad esmu sācis rakstīt vairāk kā Reimonds Čandlers. Tas kļūst par vieglāku detektīvromānu.”

Lārsona triloģija iznāca no 2005. līdz 2007. gadam. Līdz šim pārdoti 80 miljoni grāmatu eksemplāru, kā arī pēc pirmā romāna motīviem uzņemtas divas filmas – zviedru un Holivudas versija.

Lāgerkranca sarakstītais turpinājums augustā iznāca 25 pasaules valstīs. Līdz šim pārdoti 3,5 miljoni eksemplāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+