×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2014
Drukāt

Šerloka Holmsa 160.jubilejas svinības Rīgā pulcē simtiem cilvēku

Foto - LETAFoto - LETA

Šerloka Holmsa 160.jubilejas svinības Rātslaukumā.

Šerloka Holmsa 160.jubilejas svinības šodien Rīgā pulcē vairākus simtus cilvēku, no kuriem daļa ir tērpušies svinīgajam notikumam atbilstošos kostīmos, novēroja aģentūra LETA.


Svinības sākās ar parādes gājienu no Latvijas Mākslas akadēmijas līdz Rātslaukumam, bet patlaban tās turpinās Rātslaukumā, kur paredzēta gājiena dalībnieku apbalvošana, angļu šķirņu suņu parāde, koncerts un citas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem.

Holmsa jubilejas svinības Rīgā norisinās trešo gadu. Slavenā detektīva dzimšanas dienas svinēšana kļuvusi par ikgadēju galvaspilsētas tradīciju, aģentūru LETA informēja mārketinga aģentūrā “PR Līnija”. Pasākuma pārstāvji stāsta, ka pasākums pulcē Holmsa un citu Artura Konana Doila literāro tēlu uzticīgākos sekotājus.

Šerloks Holmss – britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts tēls – ir viens no populārākajiem literatūras varoņiem pasaulē. Viņš strādāja kā privātdetektīvs Londonā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. Šerlokam Holmsam raksturīga īpaša darba metode, kas balstīta uz detaļu ievērošanu un loģisku secinājumu izdarīšanu, tā saucamo dedukcijas metodi. Šerloks Holmss līdz mūsdienām ir saglabājies kā simbols analītiski racionālai domāšanai.

No 1979.gada līdz 1986.gadam Rīgā notika režisora Igora Masleņņikova filmas “Šerloka Holmsa un daktera Vatsona piedzīvojumi” uzņemšana, kurā galveno lomu atveidoja Livanovs, un maza Vecrīgas ieliņa ļoti veiksmīgi pārtapa par Londonas Beikerstrītu. Tieši Livanova atveidotais Holmss ir atzīts par pasaulē īstāko un dižciltīgāko, bet Anglijas karaliene aktierim piešķīra Britu impērijas ordeni. Tālab Šerloka Holmsa dzimšanas diena tiek svinēta Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+