Kultūra
Teātris un kino

Šerloka Holmsa dzimšanas dienā atklās mini muzeju 16

Publicitātes foto

Nākamā gada pašā sākumā, 6.janvārī, jau septīto reizi svinot Šerloka Holmsa dzimšanas dienu, durvis vērs unikāls slavenajam detektīvromānu varonim veltīts mini muzejs, informē idejas autori.

Ekspozīcija veidota kā Vasilija Ļivanova un Benedikta Kamberbača atveidoto Holmsu istabas un būs apskatāma viesnīcas “Pullman”(Jēkaba iela 24) 1.stāvā. Tā būs līdz šim vienīgā ekspozīcija, kas atklās divu nozīmīgāko ekranizēto Šerloka Holmsa raksturus. Interjera priekšmetus un rekvizītus caurvīs daudz noslēpumu, artefaktu un mīklu, ko apmeklētājiem būs iespēja atklāt un atrast, pateicoties savām zināšanām par Konana Doila darbiem, režisora Igora Masļeņikova filmu “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi”, kā arī britu seriālu “Šerloks”.

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību rīkotāji stāsta, ka ideja par šāda muzeja izveidi bijusi jau sen. Sākotnēji īslaicīgā ekspozīcija nākotnē pārtaps par īstu muzeju, kas citu starpā būs veltīts arī Holmsa dzimšanas dienai Rīgā. Šo gadu laikā svinības kļuvušas daudz apjomīgākas – tematiski aptverot ne tikai Igora Masļeņikova Rīgā uzņemto filmu, bet arī pasaules mākslas, teātra un kinematogrāfijas radošo mantojumu.

Šerloka Holmsa dzimšanas diena Rīgā jau kļuvusi par Latvijas galvaspilsētas vizītkarti, piesaistot ne tikai vietējo iedzīvotāju, bet arī arvien jaunu dažādu valstu tūristu uzmanību. Tradicionāli arī šogad svinības sāksies plkst.12:30 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas. Plkst. 13 sāksies svētku gājiens cauri pilsētas centram līdz Doma laukumam, Doma Dārzam, kur gaidāma kostīmu parāde, kā arī notiks četrkājainā drauga kostīmu konkurss, būs Berimora sagatavotas uzkodas, aktivitātes jaunajām lēdijām un džentlmeņiem un labākie saņems balvas.

Otra Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību vieta šogad būs viesnīca “Pullman”, kur būs iekārtots muzejs un notiks kinoseansi. Dienas garumā pa Igora Masļeņikova filmas uzņemšanas vietām tiks rīkotas ekskursijas, bet visiem īstu detektīvstāstu cienītājiem sarūpēti aizraujoši uzdevumi un spēles.

Šerloka Holmsa dzimšanas diena ir kostīmu festivāls, kas ik gadu krāšņā gājienā cauri Rīgas centram un dažādos tematiskos un izklaidējošos pasākumos pulcē populārā literārā tēla detektīva Holmsa talanta cienītājus. Visi pasākumi tā viesiem ir bez maksas. Galvenais priekšnosacījums – kostīms Artura Konana Doila darbos uzburtā laikmeta garā un svētku noskaņojums dienas garumā.

LA.lv