Latvijā
Rīga

Šerloka Holmsa svētku gājiens Rīgā pulcē simtiem cilvēku 3

Cilvēki pulcējas pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, lai dotos Šerloka Holmsa dzimšanas dienas gājienā uz Doma laukumu. Foto-LETA

Svētku gājiens par godu Šerloka Holmsa dzimšanas dienai sestdien, 6.janvārī, Rīgā pulcējis vairākus simtus cilvēku, no kuriem daļa bija arī tērpušies svinīgajam notikumam atbilstošos kostīmos, novēroja aģentūra LETA.

Gājienā cilvēki devās cauri pilsētas centram līdz Doma laukumam, kur visiem dalībniekiem un pasākuma viesiem bija sarūpēta kostīmu parāde, uzkodas, aktivitātes jaunajām lēdijām un džentlmeņiem un citi notikumi.

Svinības sākās pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, kur klātesošos sagaidīja orķestra muzikālie priekšnesumi, fotostūrītis un dažādi pārsteigumi.

Otra Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību vieta ir viesnīca “Pullman”, kur iekārtots muzejs un notika kinoseansi.

Holmsa dzimšanas diena svinību pasākumi Rīgā notiek septīto reizi.

Šerloks Holmss – britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts tēls – ir viens no populārākajiem literatūras varoņiem pasaulē. Viņš strādāja kā privātdetektīvs Londonā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. Šerlokam Holmsam raksturīga īpaša darba metode, kas balstīta uz detaļu ievērošanu un loģisku secinājumu izdarīšanu, tā saucamo dedukcijas metodi. Šerloks Holmss līdz mūsdienām ir saglabājies kā simbols analītiski racionālai domāšanai.

No 1979.gada līdz 1986.gadam Rīgā notika režisora Igora Masleņņikova filmas “Šerloka Holmsa un daktera Vatsona piedzīvojumi” uzņemšana, kurā galveno lomu atveidoja Livanovs, un maza Vecrīgas ieliņa ļoti veiksmīgi pārtapa par Londonas Beikerstrītu. Tieši Livanova atveidotais Holmss ir atzīts par pasaulē īstāko un dižciltīgāko, bet Anglijas karaliene aktierim piešķīra Britu impērijas ordeni. Tālab Šerloka Holmsa dzimšanas diena tiek svinēta Rīgā.

Galerijas nosaukums
LA.lv