Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
3. janvāris, 2012
Drukāt

Sertificēs auto virsbūvju remonta uzņēmumus


Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācija (LPAA) informē, ka virsbūvju remontu uzņēmumu brīvprātīga kvalifikācijas un kvalitātes sertifikācija, kas kalpos patērētāju un apdrošināšanas sabiedrību interesēs, tiks uzsākta jaunā gada sākumā. 


 

LPAA prezidents Andris Kulbergs uzsver bezatbildīgās situācijas draudus, kad transporta līdzekļu, kas ir paaugstinātas bīstamības objekti, apkopes un remontu nozarē praktiski nepastāv valstisks regulējums pretstatā, piemēram, medicīnas, pārtikas aprites un citām jomām, kas ietekmē cilvēku veselību.

Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta pētījumā secināts, lai uzņēmums spētu nodrošināt profesionālu, kvalitatīvu pakalpojumu un maksātu nodokļus, vienas darba stundas pašizmaksa ir vidēji 18 latu, bet uzņēmējdarbības motivācijai un attīstībai ir nepieciešama arī peļņa, tāpēc reālais vienas darba stundas izcenojums ir vismaz 20 latu. Joprojām sastopamie piedāvājumi veikt darbus par 10, 12 vai 15 latiem stundā tikai norāda uz negodīgu konkurenci, valsts un klientu apkrāpšanu.

Sertifikācijas nolikumu, vērtēšanas kritērijus un pašu sertifikācijas procesu uzraudzīs Sertifikācijas uzraudzības padome, kuras sastāvā ir desmit organizācijas – ar auto nozari saistītas nozaru asociācijas un valsts iestādes, ieskaitot CSDD, VID, PTAC. Sertifikāta iegūšanai varēs pieteikties jau no nākamā gada, visi sertifikācijas dokumenti, servisu saraksts, kuri ir ieguvuši sertifikātu, un cita informācija, kas attiecas uz sertifikāciju, pieejama mājas lapās www.sertifikacija.lv un www.lpaa.lv.

VRU sertifikācijai ir trīs līmeņi: A, B, C. Vienkāršākais – C līmenis būs zemākā kvalifikācija, kas liecinās, ka uzņēmums var veikt vienkāršus virsbūvju remonta darbus pēcgarantijas perioda transporta līdzekļiem, B – vidējais kvalifikācijas līmenis – uzņēmums var veikt arī vidēji sarežģītus virsbūvju remonta darbus garantijas perioda transporta līdzekļiem, savukārt A līmenis – augstākās kvalifikācijas līmenis – uzņēmums var veikt visu sarežģītības pakāpju virsbūvju remonta darbus. LPAA prognozē, ka 2012. gadā tiks sertificēti vismaz 40 virsbūvju remonta uzņēmumi.

 

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+