Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
3. janvāris, 2012
Drukāt

Sertificēs auto virsbūvju remonta uzņēmumus


Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācija (LPAA) informē, ka virsbūvju remontu uzņēmumu brīvprātīga kvalifikācijas un kvalitātes sertifikācija, kas kalpos patērētāju un apdrošināšanas sabiedrību interesēs, tiks uzsākta jaunā gada sākumā. 


 

LPAA prezidents Andris Kulbergs uzsver bezatbildīgās situācijas draudus, kad transporta līdzekļu, kas ir paaugstinātas bīstamības objekti, apkopes un remontu nozarē praktiski nepastāv valstisks regulējums pretstatā, piemēram, medicīnas, pārtikas aprites un citām jomām, kas ietekmē cilvēku veselību.

Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta pētījumā secināts, lai uzņēmums spētu nodrošināt profesionālu, kvalitatīvu pakalpojumu un maksātu nodokļus, vienas darba stundas pašizmaksa ir vidēji 18 latu, bet uzņēmējdarbības motivācijai un attīstībai ir nepieciešama arī peļņa, tāpēc reālais vienas darba stundas izcenojums ir vismaz 20 latu. Joprojām sastopamie piedāvājumi veikt darbus par 10, 12 vai 15 latiem stundā tikai norāda uz negodīgu konkurenci, valsts un klientu apkrāpšanu.

Sertifikācijas nolikumu, vērtēšanas kritērijus un pašu sertifikācijas procesu uzraudzīs Sertifikācijas uzraudzības padome, kuras sastāvā ir desmit organizācijas – ar auto nozari saistītas nozaru asociācijas un valsts iestādes, ieskaitot CSDD, VID, PTAC. Sertifikāta iegūšanai varēs pieteikties jau no nākamā gada, visi sertifikācijas dokumenti, servisu saraksts, kuri ir ieguvuši sertifikātu, un cita informācija, kas attiecas uz sertifikāciju, pieejama mājas lapās www.sertifikacija.lv un www.lpaa.lv.

VRU sertifikācijai ir trīs līmeņi: A, B, C. Vienkāršākais – C līmenis būs zemākā kvalifikācija, kas liecinās, ka uzņēmums var veikt vienkāršus virsbūvju remonta darbus pēcgarantijas perioda transporta līdzekļiem, B – vidējais kvalifikācijas līmenis – uzņēmums var veikt arī vidēji sarežģītus virsbūvju remonta darbus garantijas perioda transporta līdzekļiem, savukārt A līmenis – augstākās kvalifikācijas līmenis – uzņēmums var veikt visu sarežģītības pakāpju virsbūvju remonta darbus. LPAA prognozē, ka 2012. gadā tiks sertificēti vismaz 40 virsbūvju remonta uzņēmumi.

 

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+