Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Sertifikāti derēs arī nākamgad

Foto - LETAFoto - LETA

“Man vēl palikuši 30 privatizācijas sertifikāti. Vai par tiem varu iegādāties kādu uzņēmumu akcijas vai tos kā citādi izmantot? Vai sertifikāti būs derīgi arī nākamgad?” BIRUTA RĪGĀ

Sen jau pagājis laiks, kad publiskajā piedāvājumā par sertifikātiem varēja iegādāties valsts uzņēmumu (piemēram, “Latvijas gāzes” vai “Ventspils naftas”) akcijas. Taču sertifikātu īpašniekiem nav iemesla bēdāties, jo sertifikātus joprojām var pārdot un cenas ir labas.

Akciju sabiedrībā “Hipo fondi” paskaidroja, ka privatizācijas sertifikātus iepērk par 23,50 eiro gabalā. Īpašuma kompensācijas sertifikāti ir nedaudz dārgāki – līdz 28,40 eiro gabalā. Darījuma veikšana un naudas pārskaitīšana uz jūsu kontu maksās 14,11 eiro neatkarīgi no pārdoto sertifikātu skaita.

Pieprasījums pēc sertifikātiem būs arī nākamgad. Valsts zemes dienesta (VZD) Zemes pārvaldības procesu daļas vadītāja Judīte Mierkalne stāsta, ka 2014. gadā VZD ir pabeidzis piešķirt kompensācijas zemi bijušajiem īpašniekiem un viņu mantiniekiem. Daudzi vēl nav veikuši zemes uzmērīšanu. Ja uzmērot izrādās, ka piešķirtais zemes gabals ir lielāks par to, uz kuru mantiniekam atjaunotas īpašuma tiesības, un šī starpība pārsniedz normatīvajos aktos noteikto pieļaujamo platību atšķirību, mantiniekam šī starpība jāizpērk, maksājot pēc viņa izvēles sertifikātos vai naudā. Atcerēsimies, ka valsts noteiktā viena sertifikāta nominālvērtība ir 28 lati jeb 39,84 eiro. Tāpēc maksāt sertifikātos ir izdevīgāk.

UZZIŅA

Sertifikātus iepērk akciju sabiedrība “Hipo fondi”, kas atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 41/43. Uzziņu tālrunis 67774455.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+