×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Sešām bankām par manipulācijām ar valūtu 5,7 miljardu dolāru sods (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

ASV un Lielbritānijas regulatori trešdien sešām lielām bankām uzlika gandrīz 5,7 miljardus dolāru (5,1 miljards eiro) lielu naudas sodu par manipulācijām ar valūtam un procentu likmju indeksu “Libor”.

Izlīgums ietvēra banku “Barclays Bank”, “JPMorgan Chase”, “Citicorp” un “The Royal Bank of Scotland” vainas atzīšanu par manipulācijām valūtu tirgū, kā arī UBS vainas atzīšanu par iepriekšējās vienošanās par izlīgumu “Libor” likmju manipulācijas lietā pārkāpumiem.

Šis piecas bankas piekrita samaksāt 2,5 miljardus dolāru (2,3 miljardi eiro) lielu naudas sodu ASV Tieslietu ministrijai

Šis bankas, kā arī “Bank of America” maksās 1,8 miljonus dolāru (1,6 miljardi eiro) ASV Federālo rezervju sistēmai par “nedrošu praksi” valūtas tirgū “Forex”.

Regulatori norādīja, ka šīs bankas ir krāpušas klientus un tādējādi palielināja savu peļņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Niecigs sods, knipis, salidzinajuma pat ar vienas bankas toreizejiem gada bonusiem augstak stavosiem vadiba …. !

    … Samie bankieri pat atsakas pienemt vajadzigas reformas, lai velreiz neizsauktu ko lidzigu pasaules 2008.g. krizei … bet turpina sanemtu nenopelnitos bonusus …. un ar citadam mehanacijam ar ieguto nodoklu maksataju ‘glabsanas’ naudu … soreiz izperk produktivo razojoso ekonomiju …

Draugiem Facebook Twitter Google+