×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Sešas ES dalībvalstis vienojas veidot ciešāku sadarbību aizsardzības jomā

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības smagsvari Vācija un Francija, kā arī vēl četras bloka dalībvalstis Varšavā vienojās veidot ciešāku sadarbību aizsardzības jomā, lai mazinātu ekonomiskās krīzes ietekmi uz šo nozari.

“Globālā finanšu krīze joprojām neatkāpjas, un saistībā ar tās negatīvo ietekmi uz aizsardzības budžetu mums visa uzmanība jāvelta starptautiskās sadarbības pastiprināšanai aizsardzības jomā,” teikts Vācijas, Francijas Čehijas, Ungārijas, Polijas un Slovākijas aizsardzības ministru kopīgi izplatītajā paziņojumā. Samitu apmeklēja arī Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands. Šoreiz gan sanāksmē nebija pārstāvēta Britānija, kas ilgstoši bijusi nozīmīga spēlētāja ES aizsardzības jomā. “ES un NATO jāsadarbojas, lai sasniegtu kopīgos aizsardzības stiprināšanas mērķus, vienlaikus pievērošoties vajadzīgo spēju attīstīšanai, nevajadzīgi nedublējot pūliņus,” teikts ministru paziņojumā. “Mēs vēlamies atbalstīt Eiropas aizsardzības spējas, kopīgo drošību un aizsardzību, kā arī pastiprināt NATO.”

Turklāt plānots turpināt sadarbību līdzšinējās reģionālās apvienībās – Veimāras trīsstūrī, kurā ietilpst Vācija, Francija un Polija -, kā arī Višegradas grupā, kura apvieno Poliju, Čehiju, Ungāriju un Slovākiju. Trešdien Višegradas grupas sanāksmē tika parakstīta nodoma vēstule, līdz 2016. gadam apņemoties izveidot ES kaujas grupu, kas tiktu iesaistīta miera uzturēšanas, konflikta novēršanas un citās misijās. Plānots, ka šajā kaujas grupā ietilps 2000 līdz 3000 karavīru, tostarp 1000 poļu militārpersonu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+