Publicitātes foto

Sešas kļūdas dušā vai kā tu kaitē savai ādai? 0

Mazgāšanās dušā rituāls ir mānīgs, jo ir šķietami vienkāršs. Visbiežāk mēs domājam – saziepējos, noskalojos, atkārtoju to pašu vēlreiz un viss. Tomēr izrādās, ka ikdienas mazgāšanās dušā var izrādīties pat kaitīga jūsu ādai. Tāpēc kopā ar dermatologiem un skaistumkopšanas ekspertiem apkopojām visizplatītākās kļūdas, kādas pieļaujam, mazgājoties dušā, un atradām arī problēmu risinājumus!

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Tu izmanto pārāk karstu ūdeni (vai uzturies dušā pārāk ilgi)

Nav nekā patīkamāka, kā karsta duša vēsā dienā (vai pēc intensīva treniņa). Bet ātri iztvaikojošs ūdens uz ādas virmsas var kairināt ādu. “Tieši tāpat kā karsts ūdens nomazgā taukus no katla malām un pannām, tas nomazgā taukus arī no tavas ādas virsmas”, – skaidro dermatoloģe Sintija Beilija DrBaileySkinCare.com dibinātāja. – “Karsts ūdens tāpat uzlabo asinsriti ādas virsējos slāņos, kas var kļūt par iemeslu iekaisumiem un pat ekszēmai”. Silts ūdens (ne vairāk kā 35 grādi pēc celsija atzīmes) ir labākais veids, kā atgūt mundrumu un nomazgāties. Turklāt jācenšas nepavadīt zem ūdens strūklas ilgāk par 10 minūtēm. Tas ir vairāk kā pietiekoši.

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

Tu izmanto nepareizas ziepes

Ziepes ne tikai nomazgā netīrumus, bet arī dabīgās eļļas no tavas ādas. Ieteicams izvēlēties maigus mazgāšanas līdzekļus bez izteiktiem aromātiem. “Jā, ir patīkami iznākt no dušas un smaržot pēc meža zemenēm vai kokosriekstiem, taču aromātiskās piedevas ādu sausina”, – saka Debra Žalimana, medicīnas doktore, sertificēta dermatoloģe, grāmatas “Skin Rules: Trade Secrets from a Top New York Dermatologist” autore. – “Tamdēļ centies izvēlēties dabiskus produktus, kuru sastāvā ir eļļas vai pieniņš”.

Tu pārlieku aizraujies ar skrubjiem

“Pārāk agresīva tīrīšana kairina ādu, kas savukārt var izraisīt pat izsitumus un ekszēmu”, – saka Melānija Ladonī, dermatoloģe. – “Ja jūs izmantojat ziepes un ūdeni, nav nepieciešamības katru reizi šo programmu kombinēt ar skrubi. Jābūt uzmanīgiem ar produktiem, kuru sastāvā ir smilšu graudiņi. “Raupjš, mehānisks pīlings draud ar ādas mikroskopiskiem plīsumiem. Ja jums ir nepieciešams noņemt atmirušās ādas šūnas, izmantojiet skrubi ne biežāk kā 1-2 reizes nedēļā un izvēlieties tādus produktus, kas gatavoti uz sāls vai cukura bāzes”.

Tev ļoti patīk izmantot putas

Nevajadzētu duškabīni pārvērst putu ballītē un izmantot pārāk daudz šo līdzekli. “Daudzi šie kosmētiskie līdzekļi satur nātrija sulfātu, kas var kairināt ādu”, – saka dermatoloģe. – “Jūs varat attīrīt ādu ar nelielu daudzumu gēla vai dušas pieniņa. Atcerieties, ka ir svarīgi šos līdzekļus izmantot pareizi – tas attiecas arī uz to daudzumu, plaukstā iespiediet tik daudz līdzekļa, kas nebūtu lielāks par 1 eiro monētu. Lietojot to pārāk daudz, jūs palielinat iespēju, ka iegūsiet ļoti sausu un sakairinātu ādu”.

Publicitātes foto

Tavs mazgāšanās sūklis ir “vēsturisks”

Sūklis, kas pēc mazgāšanās atstāts žūt uz plauktiņa duškabīnē vai uz vannas maliņas, žūstot vairo baktērijas. Ieteicams pēc katras mazgāšanās reizes izžāvēt sūkli kā veļu – īpaši labi, ja to var izdarīt ārā, piemēram, uz balkona. Ja tomēr šāds veids tev neder, mazgā savus higiēnas līdzekļus veļasmašīnā. Izmanto sūkli no dabiskiem materiāliem un maini tos katras trīs nedēļas!!!

Tu pavirši noskalojies

Tu jau slaukies dvielī pēc dušas, kad negaidīti pamani, ka neesi kārtīgi noskalojies. Pazīstama situācija? Ko dara vairums no mums? Nosusina palikušās putas ar dvieli. Eksperti gan uzskata, ka tā darīt pavisam noteikti nevajadzētu, ieteicams ir atgriezties dušā un kārtīgi noskaloties. “Atcerieties, ka ziepes šķīdina eļļu – kā virskārtā, tā arī ādas dziļākos slāņos”, – saka Beilija. – “Rezultātā jūsu āda kļūs sausa, saplaisājusi un ar noslieci uz kairinājumiem”.

Reklāma
Reklāma

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem