Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes0


Bezmaksas Servisa diena
Bezmaksas Servisa diena
Publicitātes foto

No 30.oktobra līdz 8.novembrim sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās autovadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai viņu auto pilnvērtīgi darbojas visas drošības sistēmas, ieskaitot elektroapgādi.

Pērn līdzīgā akcijā tika pārbaudīti gandrīz 600 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta.

Bezmaksas Servisa diena
Publicitātes foto

“Tuvojoties ziemai, ārkārtīgi svarīgi ir sagatavoties gan autovadītājiem pašiem, gan parūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli. Tas nozīmē ne tikai aprīkot auto ar ziemas riepām un ledus/sniega skrāpjiem, bet arī pārbaudīt drošības un elektrosistēmas. Atskatoties uz pērno gadu rezultātiem, secinām, ka šādas pārbaudes ir ļoti vajadzīgas un autovadītāju vidū augsti novērtētas”, saka Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.

Pārbaudīs gan drošības sistēmas gan elektroapgādes sistēmu

Akcijas laikā ar “Inter Cars Latvija” piegādātajām un apkalpotajām diagnostikas iekārtām tiks pārbaudītas auto elektroapgādes un drošības sistēmas, ko ikgadējās tehniskās apskates laikā parasti nav iespējams kontrolēt, taču to nevainojama darbība ir svarīga drošībai, īpaši palielinoties diennakts tumšo stundu skaitam rudenī un ziemā.

Bezmaksas Servisa diena
Publicitātes foto

Pēc vadītāja izvēles automobilim varēs pārbaudīt drošības sistēmas (bremžu pretbloķēšanas sistēmu ABS, stabilitātes kontroles sistēmu ESP, gaisa drošības spilvenus u.c.) vai būtiskākos elektroapgādes mezglus (akumulators, starteris, ģenerators). Visām automašīnām tiks veikta lukturu pārbaude, noteikta logu slotiņu kvalitāte un riepu atbilstība tehniskajiem noteikumiem un sezonai. Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

“Droši stāties pretī neprognozējamiem un bieži vien nedraudzīgiem laika apstākļiem, kā arī diskutablam ceļu stāvoklim valstī, mūsuprāt, var tikai nodrošinot transporta līdzekļa maksimālu atbilstību lietošanas apstākļiem – izmantojot augstas kvalitātes auto rezerves daļas”, stāsta “Inter Cars Latvija” mārketinga departamenta vadītājs Armands Umbraško.

Saistītie raksti

“Circle K” degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs uzsver: “Saistībā ar degvielu, aukstajā periodā autovadītājiem jāpievērš pastiprināta uzmanība degvielas filtru nolietojumam un kvalitātei, kā arī jārūpējas, lai tvertnē neveidojas kondensāts. Tehniskā automašīnas gatavība ziemai ir svarīga, lai nodrošinātu arktiskās degvielas efektivitāti un ļautu uzsākt braukšanu bez raizēm.”

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

2019.gada 30.oktobrī Daugavpilī “Circle K” Ventspils ielā 28 un Ceļu satiksmes drošības direkcijkā (CSDD) Kraujas ielā 3. 31.oktobrī Rēzeknē “Circle K” Atbrīvošanas alejā 143b un CSDD Jupatovkas ielā 1a. 1.novembrī Valmierā “Circle K” Ausekļa ielā 26 un CSDD E.Lācera ielā 3. 6.novembrī Liepājā “Circle K” Esperanto 2/8 un CSDD Brīvības ielā 148. 7.novembrī Jelgavā “Circle K” Brīvības bulvārī 1 un CSDD Satiksmes ielā 2a. 8.novembrī Rīgā “Circle K” Duntes ielā 15 un CSDD Antenas ielā 2.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
PTAC piemērojis 50 000 eiro sodu “Latvijas hipotēkai” par negodīgu komercpraksi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzelzs priekškara maršruts atnes LIAA apbalvojumu starptautiskā konkursā
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
TIEŠRAIDE: Diskusijas no festivāla “Digital Freedom Festival” Nākotnes skatuves
Tiešraide 5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ir bankas, kurām nepieciešama stingrāka pieeja. INTERVIJA ar FKTK vadītāju Santu Purgaili
Intervija 34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lietus būs no rīta: laika prognoze sestdienai
35 minūtes
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Ekonomists: Ar mūsu jauniešiem nebūs iespējams nodrošināt izaugsmi un paaudžu maiņu
1 minūte
LA
LA.LV
Latvijā
Rinkēvičs uzrunā Austrālijas latviešus par vēstniecību
20 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
1 stunda