×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Seši āķīgākie jautājumi darba intervijās

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Darba intervijās uz dažiem jautājumiem atbildes noteikti būtu jāpārdomā un jāsagatavo iepriekš, iesaka speciālistu darba portāls “Cvmarket.lv”. Piemēram, izplatītākā kļūda darba meklētājiem ir tāda, ka itin bieži viņi ne pārāk glaimojoši izsakās par savu iepriekšējo darba vietu, vienlaikus zvērot mūžīgu uzticību un lojalitāti jaunajam priekšniekam. Tādā veidā darba meklētājs parāda sevi visai divkosīgā gaismā. “Cvmarket.lv” apkopojis arī citas “lamatas”, no kurām jāvairās darba meklētājam.

Pastāstiet par sevi!
Elementāri, Vatson? Ne gluži! Neatbildiet plaši un gari, bet gan strukturēti un lakoniski! Pāris minūšu ilgā sarunā pieskarieties tikai svarīgākajām lietām – no kurienes esat, kāda ir jūsu izglītība un līdzšinējā darba pieredze. Šis mēdz būt iesildošais jautājums, tāpēc neizšaujiet visu pulveri uzreiz!

Kāpēc man vajadzētu jūs pieņemt darbā?
Šis it kā vieglais jautājums mēdz sagādāt problēmas, ja darba meklētājs pirms intervijas neizpilda “mājas darbu” un neizpēta konkrēto vakanci. Neuzskaitiet savas lieliskās, tomēr ar vakanci nesaistītās īpašības. Parādiet, ka esat profesionālākais un piemērotākais kandidāts konkrētajai vakancei. Laikus pārskatiet vakances aprakstu, tās prasības un salīdziniet ar savu pieredzi, tad spēsiet sniegt kvalitatīvu atbildi un ieintriģēt potenciālo darba devēju.

Kāpēc tik ilgi esat bijis bez darba?
Zinot atšķirīgās darba pieredzes, ne katrs saskarsies ar šādu jautājumu, tomēr tam noteikti jāpievērš uzmanība. Ne vienmēr pēc aiziešanas no darba citu var atrast uzreiz, tāpēc labākā atbilde ir uzskaitīt kvalitatīvas un attiecīgajai vakancei atbilstošas lietas, ko darījāt pa šo laiku. Piemēram, nodarbojāties ar dažādiem projektiem, brīvprātīgo darbu vai vienkārši veltījāt laiku saviem ģimenes locekļiem. Lai arī pēdējais komponents nešķiet svarīgs, tomēr darba devējs novērtēs jūsu cilvēciskās īpašības, kas noderēs, lai ātrāk iekļautos jaunajā kolektīvā. Galvenais – neizklausieties izmisis! Lieciet saprast, ka bez darba pavadītais laiks jūs ir norūdījis, tostarp ļaus ar lielāku iedvesmu ķerties klāt jauniem izaicinājumiem.

Pastāstiet vienu lietu, ko jūs būtu mainījis savā iepriekšējā darba vietā!
Aizmirstiet negatīvus komentārus par iepriekšējiem kolēģiem vai darba devēju. Pirmkārt, tas nevienu neinteresē; otrkārt, pieminot problēmas iepriekšējā darba vietā, potenciālajam darba devējam radīsies jautājums – kāpēc neuzņēmāties iniciatīvu, lai tās atrisinātu? Tāpēc sagatavojiet tādu atbildi, kas neaizskars bijušos kolēģus un arī neparāda jūsu profesionalitāti sliktā gaismā. Tas izcels lielisku īpašību – jūs neskatāties uz problēmu, bet meklējat tās risinājumu!

Kāds ir lielākais risks, ko esat kādreiz uzņēmies?
Dažu risku uzņemšanās no cilvēka pieprasa milzīgu neatlaidību un spēju piecelties pēc neveiksmes. Tāpēc svarīgi darba devējam piedāvāt plašu atbildi, no kuras redzams, ka pēc neveiksmes spējat piecelties un doties tālāk. Tāpat pieminiet arī brīžus, kad jūsu iniciētās netradicionālās un riskantās metodes atmaksājušās, atrisinot problēmsituāciju.

Vai pagātnē ir bijusi situācija, kad jūsu viedoklis atšķīries no darba grupas uzskatiem? Kā to risinājāt?
Jautājumi, kas attiecas uz pagātnē piedzīvotajām krīzes situācijām, darba devējiem ļauj jūs iepazīt kā personību. Pēc atbildes viņi izvērtēs jūsu darba un komunicēšanas stilu, un, iespējams, to, vai esat no kļūdām mācījušies. Aprakstiet situāciju un paskaidrojiet, kā to atrisinājāt, kas palīdzēja rast kompromisu, tostarp aprakstiet konkrētās darbības, kas noveda pie veiksmīgā iznākuma. Nekautrējieties par labi padarītu darbu!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+