Sports
Futbols

Seši Latvijas tiesneši vadīs UEFA Eiropas līgas spēli Roterdamā 16

foto: lff.lv

Latvijas tiesnešu brigāde ar Andri Treimani priekšgalā šonedēļ vadīs Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Eiropas līgas grupu turnīra maču, tādējādi pirmo reizi vēsturē tiekot pie divu spēļu pārraudzīšanas vienā sezonā, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvijas brigāde ceturtdien Roterdamā tiesās vietējās komandas “Feyenoord” A apakšgrupas maču pret Luhanskas “Zorja”.

Spēles galvenais tiesnesis būs Treimanis, kuram laukuma malās asistēs Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs. Mača ceturtais tiesnesis būs Raimonds Tatriks, bet papildu tiesneša asistentu funkcijas aiz vārtiem pildīs Aleksandrs Golubevs un Edgars Maļcevs, kuram šī būs debija tik augstas raudzes mačā.

Latvijas tiesnešu brigādei UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēle uzticēta otro reizi šosezon. Iepriekšējā spēļu kārtā Latvijas pārstāvji pārraudzīja maču Dublinā, kurā tikās Īrijas pārstāvji “Dundalk” un Izraēlas komanda Telavivas “Maccabi”. Arī toreiz spēles apkalpošanai bija nozīmēti Treimanis, Gudermanis, Spasjoņņikovs, Tatriks un Golubevs, bet viens no papildu tiesneša asistentiem bija Aleksandrs Anufrijevs.

Identiskā sastāvā Latvijas tiesneši iepriekšējā sezonā pārraudzīja arī UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēli starp Francijas komandu Marseļas “Olympique” un Nīderlandes pārstāvjiem “Groningen”. Tā bija pirmā oficiālā starptautiskā spēle, kuru Latvijas tiesnešu komanda apkalpoja sešu tiesnešu sastāvā.

Pirms tam Latvijas tiesnešu brigāde bija apkalpojusi UEFA Eiropas līgas priekšteča, UEFA Kausa izcīņas, grupu turnīra spēli 2006.gadā Vīnē, kur vietējā “Austria” tikās ar Prāgas “Sparta”. Šo spēli tiesāja Romāns Lajuks ar asistentiem Jāni Pukijanu un Juriju Popovičenko, kā arī ceturto tiesnesi Andreju Sipailo.

Pērnā gada Latvijas labākais tiesnesis Treimanis savā īsajā futbolista karjerā paspēja piedalīties Latvijas pirmās līgas čempionātā, kā arī Latvijas jauniešu U-17 un U-19 izlasēs. Paralēli futbolam 1998.gadā Treimanis sāka nodarboties ar tiesāšanu un jau 20 gadu vecumā debitēja virslīgas čempionātā. Treimanis joprojām ir visjaunākais tiesnesis, kurš debitējis virslīgā.

Treimanis 25 gadu vecumā saņēma FIFA starptautiskā tiesneša kategoriju un kļuva par 2011.gada sezonas jaunāko starptautisko tiesnesi Eiropā.

Pirms diviem gadiem UEFA Tiesnešu komiteja Treimani no trešās tiesnešu kategorijas grupas pārcēla uz otro, kas sniedz iespēju saņemt nozīmējumus uz UEFA Eiropas līgas grupu turnīra un nacionālo izlašu oficiālajām spēlēm.

Par augstāko tiek uzskatīta elites kategorija, kam seko pirmā, otrā un trešā.

LA.lv