×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Seši miljoni par skaistām acīm (9)

1. Prēmijas par ikdienišķiem darbiem, kas jāveic par algu

1no4
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts kontrole (VK) pēc 2016. gada finanšu revīzijas valsts pārvaldes iestādēs informējusi prokuratūru par pieciem būtiskiem pārkāpumiem, kur amatpersonām varētu iestāties kriminālatbildība. Tie ir saistīti ar samaksas veikšanu par darbiem, kurus, iespējams, personas nemaz nav veikušas, kā arī pretlikumīgi aprēķinātām un izmaksātām prēmijām un kompensācijām – kopsummā sešiem miljoniem eiro.

Agrāk VK nespēja panākt, ka likuma pārkāpēji saņem notiesājošu spriedumu, bet patlaban, kā informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa, pret diezgan daudzām personām ir sākta kriminālvajāšana. Sadarbība starp VK un prokuratūru uzlabojas, pateicoties tam, ka galvenā revīzijas iestāde dara vairāk, nekā tai būtu jādara, un ir izveidojusi atsevišķu nodaļu, lai revīzijas ziņojumos konstatētos rupjos likuma pārkāpumus pasniegtu prokuratūrai izmeklētāju valodā. “Ja redzam, ka smagu ekonomisko pārkāpumu izmeklēšana neveicas tik labi, tad mēs no savas puses ar saviem resursiem palīdzam, lai pārkāpuma izskatīšana notiktu produktīvāk. Tas ir daudz vairāk par to, ko dara auditoru iestādes Eiropas Savienības valstīs,” skaidroja valsts kontroliere.

Ja politiķi bieži stāsta, ka valstī trūkst naudas daudzām jomām, bet īpaši izglītībai un veselības aprūpei, tad nav saprotams, kāpēc pret naudas tēriņiem tik liela vienaldzība valda, piemēram, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM). Revidenti ministrijas padotības iestādē – Dabas aizsardzības pārvaldē – konstatējuši, ka tā nav novērtējusi un ņēmusi grāmatvedības uzskaitē tās apsaimniekošanā esošos valsts derīgo izrakteņu krājumus par 42 miljoniem eiro.

Tas nozīmē, ka nav iespējams izkontrolēt, kā šie krājumi tiek izmantoti un vai apsaimniekošanas procesā nepastāv kādas privātas savtīgas intereses.

 1. Prēmijas par ikdienišķiem darbiem, kas jāveic par algu
 2. Kad nauda piešķirta, dara, kā grib
 3. Bonusi par spēju strādāt ar datoru
 4. Šaubīgas summas un tēriņi

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. VALDIBA-KRETINU INKUBATORS.

 2. Par ko ir atbildīgi paši ministri?

 3. Atvainojiet, bet mani šis traģiskā tonī ieturētais stāsts pārliecināja tikai par VK formālismu un idiotismu. Kā valsts budžetu REĀLI papildinās derīgo izrakteņu formāla ierakstīšana grāmatvedības papīros? Vai VK grasās tiem pašiem mediķiem, skolotājiem vai pensionāriem izmaksāt dūņu maisiņus??

 4. visam kam trukst naudas sie preme viens otru ,vai tiesam nav kads kas iestartes valdibas eka un uzspridzinasies ar tiem 100 izdzimteniem kopa,vemiens nak no ta zaglu bara

 5. Vai šie būtu pirmie cīruļi? Ticamība iestāsies tikai tad, kad visi 6 miljoni nonāks atpakaļ no kurienes pagrābti. Turpat 30 gadus šādi tiek šķērdēta tā nauda, kas caur nodokļu blāķiem tiek glīti iekasēti no tiem, kas tiek turēti kā pelnoši vergi šai alakatīgajai kliķei.

 6. Vai tie būtu pirmie cīruļi? Visus šos turpat trīsdesmit gadus tā tikusi šķērdēta tā nauda, kas nekaunīgā veidā paņemta caur nodokļu blāķiem no tiem, kas vergo šiem negaušiem. Cerība modīsie uz labus tikai tad, kad šie seši miljoni tiks atmaksāti un lēmēji padzīti no darba uz neatgriešanos.

  • Varu saderēt, ka neko neatmaksās, tikai sagaidīsim kārtējo PVN pacelšanu.

   • ne tikai PVN, bet sāksies tiesas prāvas par izlikšanu no personīgajām mājā tiem, kuri nespēs samaksāt pnelikumīgi paaugstinātos NĪN nodokļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+