Sports
Citi sporta veidi

Seši no seši – Muižnieks uzvar arī Cēsu velomaratonā0


Dalībnieki Cēsu velomaratona distancē.
Dalībnieki Cēsu velomaratona distancē.
Foto: Agnis Melderis

Cēsīs sporta kompleksā “Žagarkalns” aizvadīts VIVUS.lv MTB Maratons 6. posms un 13. Cēsu Velomaratons.Tāpat kā iepriekšējos piecos posmos, HRX maratona distancē uzvarēja Oskars Muižnieks.

Cēsu Velomaratons savu mājvietu atradis Cīrulīšu apkārtnē, kur interesantais reljefs un dabas daudzveidība ļauj izveidot vizuāli baudāmus, tehniski sarežģītus un sportisko intrigu rosinošus distanču maršrutus, kuros sacīkstes dalībniekiem ir iespējams iepazīt un novērtēt Gaujas senlejas attīstību no leduslaikmeta līdz mūsdienām. Jau ierodoties Žagarkalnā klātesošo skatam paveras elpu aizraujoša ainava, kas atgādina pastkarti no Alpiem.

Pirmie uz starta stājas HRX maratona distances sportisti, kuriem jāpieveic 53 kilometri un ap 1000 augstuma metriem. Žagarkalna virsotnē viņus sagaida izaicinājums – CAT aktīvākā braucēja starpfinišs, kuru pirmais sasniedza CAT aktīvākā braucēja ieskaites un HRX maratona distances līderis Oskars Muižnieks (DTG-MySport).

Pēc finiša Oskars Muižnieks atzina, tad, šodien, viņu komndas stratēģija bija – mēģināt izkārtot uzvaru Laurim Purniņam, bet konkurentiem ļoti veiksmīgi izdevās jaukt kārtis un sacīkstes gaitā šo plānu DTG-MySport pārstāvjiem nācās mainīt. Iniciatīvu uzņēmās pats Oskars Muižnieks, kurš kāpināja tempu un aizbrauca no pārējiem, tādejādi izcīnot savu sesto uzvaru šogad VIVUS.lv MTB Maratonā un priekšlaicīgi nodrošinot HRX Maratona distances čempiona titulu 2019. gadā.

Lielisku sniegumu Cēsīs nodemonstrē Dmitrijs Sorokins (ZZK) un Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia), kuriem ir pa spēkam izcīnīt atlikušās vietas uz goda pjedestāla.

Dāmu ieskaitē, HRX Maratona distances līderes Leldes Ardavas (Veloprofs – VW Komerctransports) prombūtne, paver iespēju pārējām dalībniecēm pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. To lieliski izmanto Leldes Ardavas komandas biedrene Lāsma Ozola, kura aiz sevis atstāja Anitu Antoni (Baldones velokomanda) un Beāti Kovgeri (Veloprofs – VW Komerctransports).

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē dalībniekiem jāpievar 30 kilometri un ap 500 augstuma metriem. Daudzskaitlīgā braucēju peletona aste no Žagarkalna pakājē izvietotās starta līnijas virsotni sasniedz tikai pēc sešām minūtēm. Tālāk jau intriģējošas cīņas Cīrulīšu takās un celiņos, kur savu klasi nodemonstrē Arvo Godiņš, kurš pārliecinoši finišē pirmais. Cīņā par otro vietu veiklāks izrādās Zigmārs Zučiks (Pulsaar), kurš pārspēj Mareku Balodi (ZZK).

Dāmu ieskaitē vietu sadalījums uz goda pjedestāla tieši tāds pats, kā iepriekšējā Smiltenes posmā. Uzvar Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree), tad Madara Fūrmane (Dako Ziemeļvidzeme) un Renāte Rodionova (Carnikava).

Saistītie raksti

Cēsīs savu debiju Latvijā piedzīvoja eMTB disciplīna, kurā sportisti startē ar UCI noteikumiem atbilstošiem MTB velosipēdiem, kas aprīkoti ar elektrisko asistentu. Par uzvarētājiem šajā – īpašajā nominācijā kļuva Armands Pivors (Ogre) un Karlīna Skrastiņa (ĀdažiVelo)

Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 7. septembrī Apē (LV) / Vastse Roosa (EE), kura laikā dalībnieki vairākkārt šķērsos Latvijas un Igaunijas robežu, lai turpinātu rakstīt un veidot leģendu par Latvijā vienīgo MTB 100 kilometru sacīksti.

LA.lv