×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Jākalpo vismaz pāris gadus! Seši padomi kvalitatīvu ziemas apavu iegādei (1)

Modele Kendela Dženere fendi apavu fotosesijāModele Kendela Dženere fendi apavu fotosesijā

Strauji ir pienācis drēgnais un aukstais rudens laiks, un daudzi vēl tikai steidz iegādāties jaunajai rudens un ziemas sezonai piemērotus apģērbus un apavus. Rudens un ziemas apavi – tā bieži vien ir nopietna investīcija, un ne vienam vien gadījies kāds neveiksmīgāks pirkums, kad par dārgu naudu pirktajos zābakos salst kājas vai arī sezonas beigās tie jau teju ir izjukuši.

Labam zābaku pārim būtu jākalpo vismaz pāris gadus. “Euroskor” veikala vadītāja Līga Matīsa stāsta, kam būtu jāpievērš uzmanība, ja vēlies iegādāties patiešām kvalitatīvus un ilgi kalpojošus ziemas apavus.

1. Pirms dodies uz veikalu, saproti, kādi apavi tev ir vajadzīgi!
Pirms jebkuru apavu iegādes Tev jābūt pārliecinātam, kādam mērķim Tu tos iegādājies. Vai pērc apavus tūrismam – gariem pārgājieniem pa mežiem un pakalniem, vai varbūt tev ir vajadzīgi ērti rudens zābaciņi, kurus uzvilksi tikai ceļā no mājām uz biroju, braucot ar mašīnu? Katram apavam ir sava lietošanas “specifika” un tas vienmēr ir paredzēts kādam konkrētam mērķim. Piemēram, zamša smalkādas apavi būs īstā izvēle iziešanai uz teātri vai operu, bet ne skriešanai pa Vecrīgas bruģi. Smalki apavi ar ādas zoli īsti nebūs piemēroti Latvijas ziemīgajiem apstākļiem – ādas zole uzsūks mitrumu, tāpēc ir piemērota tikai sausiem laikapstākļiem. Kopumā ziemai vislabāk būs piemēroti kvalitatīvas, siltumu saglabājošās dabīgās ādas apavi.

2. Paļaujies uz tausti!
Rūpīgi apskati un aptausti apavu. Pievērs uzmanību savienojumu vietām – īpaši vietai, kur apava virspuse ir savienota ar zoli. Tai jābūt pielīmētai vai piešūtai ļoti kārtīgi, un līmes pēdām nevajadzētu būt redzamām – savienojuma vietai jābūt tīrai, viengabalainai un precīzi jāpieguļ. Ja zole ir piešūta, atceries, ka šuves būs kārtīgi jāsmērē ar vasku, lai caur tām neieplūstu ūdens. Aplūko un aptausti arī pašu apavu, lai noskaidrotu, vai āda ir kvalitatīva – tai ir jābūt vienmērīgi gludai.

3. Pievērs uzmanību zolēm!
Ja esi izvēlējies zābakus ar piešūtu zoli, pievērs nopietnu uzmanību šuvuma vietām. Šuvumam būtu jābūt vienmērīgam un ciešam. Ja pamani tajā lielas spraugas vai nevienmērīgumu – liec vien šo zābaku pāri atpakaļ plauktā. Atceries, ka būtiski izmantot apavu vasku apavu kopšanā. Vaska pārklājums palīdz aizsargāt šuvju vietas, lai uzlabotu apavu ūdensnoturīgumu.

Tāpat, turpinot izvērtēt savu potenciālo ziemas apavu zoles, pievērs uzmanību, lai tās būtu vai nu no gumijas, vai arī sintētiskas – no polivinilhlorīda vai poliuretāna, jo šo materiālu zoles ir gan izturīgas, gan lokanas. Ja vēlies, lai zābaki pasargā pret slīdēšanu uz ielas, meklē apavus ar reljefu zīmējumu uz zoles. Tāpat vērts pievērst uzmanību zoles biezumam – ja vēlies, lai būtu siltāk, tad labāk iegādājies zābakus ar biezāku zoli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā,tā ir taisnība,ka mana mamma tādus iegādājās žurnālā Selec,un tur bija tādi zabacini,kādi tās cenai atbilstoši,bet izrādījās ka viņi tik kvalitatīvi tomēr nebija,jo ja nācās viņus nēsāt,tad tie sāka laist iekšā ūdeni,un saplisa papēža pusē,kamēr vēl pavasaris nebija atnācis,žēl par tadiem izdot tik lielu naudu,un pēc tam tos vienkārši izmest miskastē.Tas ir tik tiešām dārgi,jo ja būtu kvalitatīvi,tad nesaplistu tik ātri.

Draugiem Facebook Twitter Google+