×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Seši soļi drošai saziņai internetā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.

1. Izmanto drošas paroles
Kā atklāj pētījums*, katram trešajam datoram un mobilajam telefonam nav paroles – tādējādi to saturs, tostarp piekļuve darba e-pastam, ierīces pazaudēšanas vai nozagšanas gadījumā var būt brīvi pieejams jebkuram. Paroles jārada ievērojot to veidošanas un pārvaldīšanas principus, tām jābūt atšķirīgām dažādām vietnēm, tās nedrīkst dot citiem, kā arī ieteicams izmantot pārvaldīšanas programmas, piemēram, 1Password, KeePass u.c.

2. Atjauno antivīrusu un citas programmatūras
Tikai katrs desmitais vienmēr atjaunina programmatūru, bet katrs trešais nezina, kur datorā apskatīties, vai antivīrusam ir jaunākā versija. Labākais veids, kā aizsargāties pret ļaunatūru, ir uzstādīt uzticamu antivīrusu no labi zināmiem ražotājiem un to regulāri atjaunināt, jo jauninājumi nāk kopā ar tā sauktajiem ielāpiem drošības caurumiem.

3. Izvērtē e-pastā un citviet saņemto informāciju
Apdraudējumi var gadīties katru dienu – inficēts e-pasta pielikums, kas tiek atvērts datorā un izplatās iekštīklā, inficēts ārējo datu nesējs, kas tiek pievienots darba datoram un sabojā to u.tml. apdraudējumi. Tāpēc vienmēr lieti noder “mirklis pirms klik” – būt piesardzīgiem un nevērt anonīmus vai viltus e-pastus un saites.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+