×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Seši soļi drošai saziņai internetā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

4. Veido rezerves kopijas
Izspiedējvīruss spēj noslēpties teju jebkurā vietā – e-pasta pielikumā, saitē vai nedrošā vietnē. Ir bijuši gadījumi, kad vīrusu piegādā ļaundaru pārņemtas vietnes, un lietotājam nekas nav jādara, lai savlaicīgi neatjaunināts dators tiktu inficēts un tajā esošie faili šifrēti. Zudušus datus vislētāk un ātrāk var atjaunot ar rezerves kopijām, kas glabājas citos datu nesējos, izmantojot mākoņpakalpojumus, failu uzglabāšanas vai ārējo disku iespējas.

5. Pievērs uzmanību http:// un https://
Sensitīvu datu apmaiņai starp gala iekārtām internetā tiek lietota šifrēšana, par ko norāda “https” vietnes adreses lodziņā. Tas gādā par klientu datu drošību no klienta iekārtas līdz pat serverim, piemēram, izmantojot internetbanku.

6. Izmanto šifrētu bezvadu internetu
Drošāki ir tie publiskie WiFi tīkli, kuri pirms pieslēgšanās internetam prasa papildu autorizāciju (piemēram, bezmaksas WiFi Rīgas lidostā). Riskam ir pakļauti tie lietotāji, kuri pieslēdzas kādam publiskam tīklam, kas neprasa papildu autorizāciju (piemēram, nelieli uzņēmumi, kafejnīcas u.tml.), un cilvēki šo pieslēgumu izmanto konfidenciālu darba vai tml. datu pārsūtīšanai.

Lai ikviens varētu pārbaudīt savus digitālās drošības paradumus, alianse izveidojusi testu, ko iespējams aizpildīt www.edrosiba.lv sadaļā “Digitāli drošs uzņēmējs”. Testā atrodami kontroljautājumi par mūsdienu darbinieka pamatprasībām, izmantojot digitālo vidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+