Praktiski
Mājas

Seši veidi, kā padarīt mazu balkoniņu par iemīļotāko vietu mājoklī 0

Tiec vaļā no krāmiem!

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Balkons bieži atgādina kaut kādu kroplīgu piedēkli, jo īpaši padomju laikā tapušajās standartmājās: maziņš, pilns dažādiem krāmiem un galīgi nepiemērots dzīvošanai. Piedāvājam dažas idejas, kā pārvērst to par funkcionālu un ērtu telpu, kur uzturēties ir ne tikai iespējams, bet arī patīkami.

Kā likums, galvenā balkona problēma pat nav izmērs, kā tā pielietojums nevajadzīgu un aizmirstu lietu glabāšanai. Tāpēc pirmais solis — veikt revīziju un atvadīties no salauztajām vectēva slēpēm, sadzīves tehnikas iepakojuma kastēm un tamlīdzīgiem krāmiem, kuras vienkārši slinkums nogādāt atkritumos.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Otrais solis – noorganizēt glabāšanas sistēmu. Pielikt plauktus, izveidot stellāžu, izgudrot stiprinājumus, lai varētu piekārt, piemēram, velosipēdu.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Pat skapis ar durvīm, kaut arī var aizņemt daudz vietas uz mazā balkona, vienalga izskatīsies kārtīgāk nekā vesela krāmu kaudze.

Kā vizuāli paplašināt telpu

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Gaiša krāsu gamma, spoguļi un glancētas virsmas vizuāli paplašina telpu. Iekļaujiet tās pārkārtošanas plānā, un balkons vairs neizskatīsies tik mazs.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Ņemot vērā, ka balkoniem bieži ir izstiepta forma, var izmantot arī dizaineru padomus vizuālai šauru telpu paplašināšanai.

Piemēram, izcelt vienu no īsajām sienām vai izmantot horizontālas līnijas. Tāpat centies uz balkona nelikt smagas, masīvas mēbeles.

Mēbeles izraugies apdomīgi

Balkonam ideāli piemērotas ir saliekamās vai daudzfunkcionālās mēbeles.

Pirmās var salikt un momentā atbrīvot telpu, turklāt saliekamās mēbeles parasti nerada smagnēju iespaidu. Otrās, piemēram, sēdekļi ar lietu uzglabāšanas kastēm zem tiem, atvieglo dzīvi un arī ekonomē dārgos centimetrus.

Tāpat vērts pievērst uzmanību piekaramām konstrukcijām. Tas arī ir ļoti ērts un kompakts variants.

Galerijas nosaukums

Izmanto palodzi!

Galerijas nosaukums

Palodzi var pārvērst par bāra leti vai papildu plauktu.

Piešķir omulību!

Balkons bieži izskatās neapdzīvots tieši tāpēc, ka trūkst vienkāršu dekoratīvu elementu. Padomā par apgaismojumu (gaismekļi, virtenes, sveces), ziedi un zaļie augi, paklāji, spilveni, gleznas – un telpa uzreiz iegūs jaunas krāsas.

Padari balkonu par dzīvokļa turpinājumu

Galerijas nosaukums

Balkonu var apvienot ar virtuvi, guļamistabu vai viesistabu. Ja iespējams, sadaloši sienu var nojaukt vai saīsināt, tādējādi pievienojot telpai pāris metrus telpas.

Bet pat tad, ja sienu nevar novākt, balkons var kļūt par istabas loģisku turpinājumu.

Piemēram, gadījumā ar virtuvi uz balkona var novietot ledusskapi, organizēt konservu uzglabāšanu vai iekārtot ēdamistabu.

Ja balkons ir apvienots ar citu mājokļa telpu, tur var ierīkot darba zonu vai bibliotēku.

LA.lv