Latvijā
Sabiedrība

Seska nokostās jūrascūciņas lidojumu apmaksāja vēstnieka ģimene 16

Ekrānšāviņi no LTV sižeta. Kolāža – la.lv

Lidojuma laikā no Romas uz Rīgu seska nokostā jūrascūka lidoja par Latvijas vēstnieka Itālijā ģimenes naudu, noskaidroja LA, reaģējot uz jautājumiem sociālajos tīklos par šo gadījumu. Biļete dzīvniekam bijusi nopirkta abos virzienos – turp un atpakaļ.

Latvijas Televīzija pagājušajā nedēļā pārraidīja sižetu par lidojuma laikā bojā gājušu jūrascūciņu. Sabiedriskā televīzija vēstīja, ka Romā mītošajai Bērtuļu ģimenei lielus pārdzīvojumus sagādājis “airBaltic”. Viņu bagāžā nodotais mājdzīvnieks pēc stundu ilgas meklēšanas Rīgā atnests asiņains un miris.

“airBaltic” sācis izmeklēšanu par notikušo un apgalvo, ka uzņēmuma vēsturē šī ir pirmā reize, kad mājdzīvnieks iet bojā lidojuma laikā. Ticis noskaidrots, ka jūrascūciņu saplosīja no būra izbēdzis sesks. Bērtuļu ģimene saņems kompensāciju no “airBaltic” – 1395 eiro.

Pēc sižeta pārraidīšanas sociālajos tīklos izskanēja arī jautājums, vai mājdzīvnieks nav pārvadāts par valsts naudu.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Komunikācijas grupas pirmā sekretāre Solvita Martinsone apstiprina, ka “airBaltic” reisā seska saplosīta jūrascūciņa piederēja Latvijas vēstnieka Itālijā Arta Bērtuļa ģimenei. ĀM pārstāve skaidroja, ka vēstnieka lidojums uz Latviju nebija saistīts ar pienākumiem diplomātiskajā dienestā, līdz ar to viņš ceļa izdevumus sedzis no savas kabatas.

Sociālajos tīklos sabiedriskā medija skatītāji arī kritizē sižeta garumu, kam atvēlēts, viņu vērtējumā, neproporcionāli daudz laika.

LA.lv