×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Sesks: Latvijas ieguvumi no dalības ES nav vērtējami viennozīmīgi (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ieguvumi no dalības Eiropas Savienībā (ES) nav vērtējami viennozīmīgi, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

“Kā jau vienmēr, ir savi plusi un ir mīnusi,” sacīja Sesks. “Ja runājam par valsti kopumā, valdības nav spējušas tik efektīvi strādāt, lai uzlabotu valsts konkurētspēju un cilvēkiem nebūtu jābrauc uz ārzemēm meklēt darbu.”
ES piedāvā brīvu darbaspēka kustību, un jebkurš iedzīvotājs var izvēlēties mācībām un darbam atbilstošāko vidi, taču “tas nespēlē par labu Latvijai”, sacīja Sesks. “Iespējams, tā ir ES neafišētā politika, ka viņiem trūkst darbaroku kādās nozarēs, tādēļ kaut kādā mērā speciālistu aizbraukšana no mazāk attīstītajām valstīm pat tiek veicināta,” sacīja Sesks.

Tikmēr Liepājai ir daudz ieguvumu un pēdējos trīs gados, izmantojot ES atbalstu, bijusi iespēja būtiski pārbūvēt pilsētas infrastruktūru – ūdens apgādi, siltumtrases un ielas, kā arī atjaunot skolas, bērnudārzus, slimnīcu un nosiltināt vairākas daudzdzīvokļu mājas. Bez ES atbalsta Liepāja izskatītos pavisam citādāk, sacīja Sesks.
Ražošanas uzņēmumi savukārt līdz ar iestāšanos ES ieguvuši lielākus noieta tirgus, taču, no otras puses, jāievēro dažādas regulas, un “ne bez ES regulu un tirgus spiediena ietekmes patlaban nestrādā lielākais metalurģijas uzņēmums” AS “Liepājas metalurgs”.

Liepājas domes priekšsēdētājs pieļauj iespēju, ka Latvija ir palaidusi garām vairākas iespējas aizstāvēt savas intereses, taču nākotnē jāraugās optimistiski. Turpmāk būtu jācenšas izmantot valsts atrašanās vieta, kas ir piemērota tranzīta un kūrortu attīstībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. seski, Izcils guvums- sadarbībā ar resno krievu veci iznīcinājāt latvisko Liepāju, hip,hip, urrā!

  2. Toties ieguvumi no PSRS ir vērtējami viennozīmīgi, tik nozīmīgi, ka labāk pa gabalu no tādiem draugiem. Pašreiz Ukraīnā, kārtējo reizi, tā draudzība izpaužās.

  3. Pasaules metalurģijas centrs mūsdienās ir Ķīna un Liepājas metalurga “glābšana” ,t.i. rekonstrukcija jau no paša sākuma bija finansiāli analfabētiska avantūra. ES , Krievija , ASV ,Japāna kausē tikai pusi no kādreizējās tonnāžas ,bet Ķīna apmēram pusi pasaules produkcijas . Lielākais metalurģisko rūpnīcu īpašnieks ir indietis. Liepājas projekts ir klaja ekonomisko procesu ignorēšana. Iedoma ,ka drīkst “spļaut pret vēju”.

Draugiem Facebook Twitter Google+