×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Sesks: Liepājas Teātrim mazo zāli vajag, taču tai nav finansējuma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas teātra lielā zāle

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) patlaban neredz iespējas finansēt Liepājas teātra mazās zāles būvniecību. Viņš gan intervijā “Rietumu radio” neapšaubīja šādas ēkas nepieciešamību un norādīja, ka šis jautājums “pastāvīgi ir dienas kārtībā”.

“Palūkojoties reāli, visi lielie projekti pilsētā patlaban tiek īstenoti par Eiropas Savienības struktūrfondu naudu, taču patlaban nav tādas atvērtas programmas, no kurām varētu pieprasīt līdzekļus teātra mazās zāles būvniecībai. Tas gan nenozīmē, ka nākotnē nepavērsies jaunas iespējas,” sacīja Sesks.

Sesks arī uzsvēra, ka Liepājas teātris ir parādījis savu varēšanu, saņemot vairākas nozīmīgas balvas “Spēlmaņu naktī”, tomēr Liepājas pašvaldība katru gadu budžetā teātrim atvēl aptuveni miljonu eiro. Viņaprāt, patlaban būtu “jāklauvē pie Kultūras ministrijas durvīm” un finansējumam jauniestudējumiem un attīstības projektiem būtu jānāk no valsts budžeta.

Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins “Rietumu radio” iepriekš prognozēja, ka mazās zāles būvniecība varētu izmaksāt aptuveni 1,4 miljonus eiro, un tā varētu tikt būvēta skvērā līdzās esošajai teātra ēkai.

Viņš skaidroja, ka ir aplūkotas iespējas mazās zāles vajadzībām izmantot patlaban pašvaldības īpašumā esošas telpas, tomēr tās teātra vajadzībām nav piemērotas. Tikmēr darbs privātīpašumā esošās zālēs ilgtermiņā būtu finansiāli nestabils, jo nāktos pakļauties mainīgajai tirgus situācijai.

Liepājas teātra lielās zāles ietilpība ir 468 vietas, savukārt visoptimālākais izmērs mazajai zālei būtu 200 vietas, sacīja Laukšteins.

“Mazā zāle, pirmkārt, ir ceļš uz teātri jaunajiem režisoriem, jo jebkurš eksperiments uz lielās skatuves ir ļoti jūtīgs teātra budžetam. Mazā zāle savukārt ir eksperimentu un marginālo iestudējumu vieta, kur var veidoties interesanti iestudējumi, kas varētu ieinteresēt festivālus un teātra profesionāļus,” sacīja Laukšteins.

Šobrīd izrāžu apmeklējums Liepājas teātrī ir sasniedzis maksimumu, un 468 vietu lielā zāle gandrīz vienmēr tiek aizpildīta, sacīja Laukšteins. “Līdz šim mēs katru gadu apmeklētāju skaitu esam centušies palielināt par 20%, bet patlaban esam sasnieguši to līmeni, kad mums vairs nav tik daudz krēslu,” sacīja Laukšteins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+