×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

“Sestā jūdze” atgriežas ar dziesmu par dzīvi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Kristaps Rullis (steel ģitārists), Modris Miķelsons (basģitārists, balss), Agris Gedrovičs (grupas dibinātājs, mūzikas autors, balss), Aldis Strazdiņš (bundzinieks), Jānis Misiņš (ģitārists).

Pēc vairāku gadu pārtraukuma “Latvijas šlāgeraptaujā” atgriezusies visvairāk titulētā Latvijas kantri mūzikas grupa “Sestā jūdze” ar dziesmu “Pieci soļi, nedēļa vai mūžība”. Šis ir grupas jubilejas gads – 15 gadi.

Pirms diviem gadiem, kad grupa svinēja 13 gadu jubileju, Agris Gedrovičs noteica: “Ja būs sakarīga dziesma, kas iederēsies, tad to iesniegsim aptaujā.” Tagad Agris pasmaida un nosaka: “Tā ir, ka pēc kāda laika esam atgriezušies aptaujā. Dziesmas tapa visu laiku, bet nebija ierakstu. Tagad bija dziesma, tad iespēja ierakstīt un tad jau nav nekāda iemesla neiesniegt to aptaujai. Tagad tik atliek gaidīt, kādi rezultāti būs aptaujā.”

Dziesmas autori ir grupas līderis Agris un Gulbenes puses dzejnieks Ivars Strautiņš, un šovasar tā ierakstīta Ginta Stankeviča ierakstu studijā, kas ir producenta pirmā sadarbība ar šo grupu. Agris atklāj: “Esam ļoti apmierināti ar iznākumu. Domājam, ka šī sadarbība ar Gintu varētu turpināties, arī strādājot pie nākamajām dziesmām. Beidzot mums, publicējot jaunu dziesmu, ir arī dziesmas video. Bija bauda strādāt ar radošo brigādi, un mums patīk, kā viss izskatās un izklausās.” Lai arī aptaujā grupa vairākus gadus nepiedalījās, Agris nenoliedz: “Ir taču jāparādās televīzijā tiem cilvēkiem, kas par mums balso! Vienmēr esam izturējušies ar dziļu cieņu pret saviem klausītājiem.”

Kad apvaicājos Agrim par jaunu grupas albumu, viņš nopūšoties nosaka: “Dziesmas jau ir, bet albumiņa tapšana jau ir saistīta ar naudas lietām. Jāskatās, kā viss iegrozīsies. Paši, cik varam, tik darām. Varbūt būs kāds atbalstītājs.” Agris visu laiku strādā. “Man ir trīs tekstu autori – Ivars Stelps, Arvīds Degums un Marika Sviķe, kā būs ar Guntaru Raču, nezinu, bet man ir iedāvināta viņa grāmata, kur paskatīties,” nosaka Agris. Kad ieminos par iedvesmu, viņš iesmejas: “Sākumā ir dzejolis, kas liek pievērsties mūzikai. Jau lasot dzejoli, pēc teksta jūtu, dziesma būs ātrāka vai lēnāka. Ja man ir teksts, tad tam vairs nav nekāda sakara ar mūzām, kas tur apkārt lidinās. Viss ir ļoti vienkārši, ja jāraksta, tad jāraksta. Tas viss ir saistīts ar darbu.”

Runājot par jauno aptaujas dziesmu, Agris nosaka: “Klausoties jau katrs sev dziesmā atradīs to, kas viņam vajadzīgs. Reizēm mums katram vajadzētu vienkārši elpot ritmiski un padomāt par dzīvi. Dziesmas vārdi jau ir par to, cik ilgi jāstaigā. Tas ir kā dzīvē. Jāatzīstas, ka Ivars Strautiņš man ir lielākais atklājums. Šī nav vienīgā dziesma ar viņa vārdiem. Pārējās varēs dzirdēt albumā.”

Šogad Latvijā būs divi kantri mūzikas festivāli. “Sestā jūdze” visus 18 gadus uzstājusies Bauskas kantri mūzikas festivālā. “Būsim abos festivālos gan Bauskā, gan Ogrē. Ar Uldi Ozoliņu esam bijuši kopā no Bauskas kantri festivāla pirmsākumiem. Visus 18 gadus. Šī situācija izveidojas, jo kāds grib kaut ko jaunu, pārmaiņas. Mums jau viņi abi – gan Uldis, gan Mārtiņš Ruža – ir savi čomi. Latvija ir tik liela, cik ir, nu kur tu skriesi? Es domāju, ka tas uz mums kā mūziķiem neattiecas. Šogad šie festivāli būs vienlaikus tikai tāpēc, ka jau pirms gada Uldis bija sarunājis Amerikas māksliniekus, tāpēc šogad sakrita vienos datumos,” paskaidro Agris. Viņš arī neslēpj, ka festivālā vienmēr bijusi ļoti īpaša publika. Bet par Latvijas kantri mūzikas kritizēšanu Agrim ir savs viedoklis: “Cik nav dzirdēts: ai, Latvijā nav kantri mūzikas. Kantri mūzika vienmēr ir bijusi apspriesta un vērtēta – tas ir īsts, tas nav īsts. Lūk, Amerikā tas ir kantri! Nekā personiska, bet kāpēc tāpat neapspriež Latvijas roku. Visi mūziķi cenšas un spēlē no sirds.”

“Sestā jūdze” regulāri spēlē gan balles, gan koncertus. Grupai ir divi repertuāri. “Ballēs mums ir cits repertuārs, tā, lai var šīberēt. Cilvēki ir atnākuši dejot. Koncertos spēlējam arī amerikāņu mūziku. Patīkami, ka pasākumos nāk klāt ārzemnieki un vaicā, kas par amerikāņu grupu mēs esam. Tas ir patīkami. Mēs spēlējam no sirds. 25. martā “Lido” pagrabā visi, kas vēlēsies, varēs izdejoties. Bet 1. aprīlī atpūtas parkā “Rāmkalni” būs koncerts,” nosaka Agris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+