Latvijā
Sabiedrība

Sestdien: 19 cilvēki cietuši ceļu satiksmes negadījumos, notikuši 19 ugunsgrēki 1

Ilustratīvs attēls. Foto Fotolia

Aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos Latvijā cietuši 19 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

No cietušajiem seši bija gājēji vai velosipēdisti.

Kopumā valstī aizvadītajā diennaktī reģistrēti 90 satiksmes negadījumi.

Par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā sestdien noformēti desmit protokoli, bet par ātruma pārsniegšanu – 324.

Vadot automašīnu reibumā, Kurzemē pieķerti trīs šoferi, Vidzemē, Latgalē un Rīgas reģionā – pa diviem, bet Zemgalē bija viens šāds gadījums.

Ātruma pārkāpumu visvairāk reģistrēts Rīgas reģionā – 121, bet Zemgalē – 64, Vidzemē – 58, Kurzemē – 43, Latgalē – 38.

Tāds pats skaitlis – 19 – ugunsnelaimju vakar, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Rīgā reģistrēti pieci ugunsgrēki, bet Latvijas novados – vēl 14. Ugunsgrēkos vakar cietis viens cilvēks, liecina VUGD dati.

VUGD pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA pastāstīja, ka sestdien plkst.9.55 ugunsdzēsēji steidzās uz Ciblas novada Zvirgzdenes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,01 kvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet tajā cieta apmēram 54 gadus veca sieviete, kura tika nodota Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta mediķiem.

Savukārt plkst.15.45 tika saņemts izsaukums uz Priežu ielu Garkalnē, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu autoservisa ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu 180 kvadrātmetru platībā un pastāv uguns izplatīšanās draudi uz blakus esošo ēku. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 18 ugunsdzēsēji, kā arī Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Plkst.19.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aizvadītajā diennaktī veicis arī 26 glābšanas darbus, bet četri izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 5997 ugunsgrēki, tostarp 2253 kūlas degšanas gadījumi. Ugunsgrēkos šogad cietuši 210, bet gājuši bojā 44 cilvēki.

LA.lv