×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Sestdien – auto svētki pie “Mola”

gada_auto_mols

Jau ziņots, ka sestdien, 11. oktobrī, pie tirdzniecības centra “Mols” notiks konkursa “Latvijas Gada auto 2015.” pretendentu un žūrijas tikšanās ar šo automobiļu potenciālajiem lietotājiem. Organizators sociālajos tīklos un internetā saņēmis virkni interesantu   jautājumu, uz kuriem šeit atbild.

Vai tiešām varēšu tikt pie stūres visiem sarakstā minētajiem auto?

Teorētiski – jā. Praktiski – nez vai būs iespējams paspēt 20 minūtes veltīt katram no gandrīz 20 titula pretendentiem. Turklāt publikas pieplūdumu un vēlmes grūti prognozēt, jo šādai jaunu auto demonstrēšanas formai nav precedenta. Ja braukt gribētāju būs daudz, var gadīties, ka visi savas vēlmes piepildīt nevarēs, bet noteikti varēsiet noskatīties un noklausīties katram automobilim veltītu prezentāciju, kuru vadīs Normunds Avotiņš, visas dienas gaitā uzdot jautājumus gan dīleru pārstāvjiem, gan žūrijas biedriem, kuri šos auto jau tālākā ceļā izmēģinājuši.

Kāda būs pieteikšanās kārtība?

Meklējiet jūs interesējošās firmas un auto stāvvietu, pierakstieties pieteikumu lapā un gaidiet jums noteikto laiku.

Bet ja nu jāgaida ļoti ilgi?

Varat uz kādu laiku “Molu” pamest un atgriezties vēlāk. Varat palikt turpat. Mēģināsim gādāt, lai garlaicīgi nebūtu.

Būšot sacensība. Ar kādu auto? Vai tikai sportistiem piemērota?

Sacensība būs klasisks veiklības brauciens ar samērā lēna slaloma elementiem. Nekā bīstama. Drīzāk atjautības uzdevums un elementāras koordinācijas pārbaude. Piedalīties var katrs, kurš starta tiesnesim uzrādījis vadītāja apliecību. Sportists vai pensionārs, kungi vai dāmas – ieskaite visiem viena, gluži kā ikdienas satiksmē. Auto visiem viens – “Nissan Juke”. Mazā balva – Gada auto žurnāls/katalogs – katram dalībniekam. Lielā – nedēļas nogale ar kādu auto – konkursa dalībnieku, gan tikai vienam. Sacensību vadīs Latvijas rallija čempiona Arta Štrausa tēvs un treneris Jānis Štrauss, viņam asistēs žurnālists Guntars Pulss.

“Pareizas stūrēšanas apmācība” – ko tas nozīmē?

Sarežģītu ceļa apstākļu laikam tuvojoties, vēlamies pievērst jūsu uzmanību iemaņu uzlabošanas, drošas braukšanas apmācības noderībai. Ik stundu divos 30 minūšu seansos žūrijas teltī “Auto akadēmijas” instruktori Ivars Caune un Atis Jansons brīvā sarunā demonstrēs vienu no droša brauciena pamatelementiem – pareizu rīcību ar stūri, kuru parastās autoskolās (ar retiem izņēmumiem) nemaz nemāca. Katrs groza ratu, kā nu pagadās, un tieši tādēļ ar slidenāka ceļa problēmām vai negaidītu, pēkšņu situācijas maiņu reizēm galā netiek. Demonstrēs, sēžot kabrioletā, – lai visu var redzēt pēc iespējas vairāk cilvēku. Taču pārlieku drūzmēties šeit nevajadzētu – ja telts pilna, nāciet vēlāk. Skolotāji un sarunu biedri strādās “līdz pēdējam viesim”, būs pieejama arī informācija par garākām, pilnīgākām mācību programmām un iespējām.

Kādi vēl būs auto dienas piedāvājumi?

Ļoti iespējams, ka īpašas akcijas šai dienai un tās viesiem piedāvās auto dīleri. Taču par to, kādas tās būs, precīzāk varēsim pastāstīt nedēļas otrajā pusē.

Uzziņa

Automobiļi, kas pieejami izmēģinājuma braucieniem

Jeep Cherokee, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail, Renault Megane Grandtour, Renault Twing, Dacia Duster, Opel Insignia Country Tourer, Seat Leon ST, Honda Civic Tourer, Mazda3, Mini Cooper S, Fiat 500L Trekking, Volkswagen Golf Sportsvan

Latvijas Komercauto 2015

Ford Tourneo Connect, Ford Transit, Ford Transit Courier, Fiat Ducato, Renault Trafic

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+