×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Sestdien Esplanādē skanēs Opermūzikas svētku ieskaņas koncerts

foto - Letafoto - Leta

Sestdien, 27. jūlijā, no plkst.15.00 radoši informatīvajā telpā “Esplanāde 2014” notiks Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku ieskaņas pasākums, kurā uzstāsies baritons, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbank Gada balvas 2012 ieguvējs, siguldietis Kalvis Kalniņš (attēlā).

Koncertā publikai būs iespēja dzirdēt vokālo mūziku no dažādu gadsimtu un dažādu komponistu daiļrades, sākot ar nemirstīgo G. F. Hendeļa mūziku un beidzot ar mūsu pašu latviešu komponista Pētera Plakida skaņdarbiem.

Programma sevī ietver gan opermūziku, gan vokālo kamermūziku. Dzirdēsiet operārijas no W. A. Mocarta komiskā meistardarba “Figaro Kāzas”, kā arī prologu operai “Uguns un Nakts” (Jānis Mediņš). Tiks atskaņota F. Šūberta, H. Volfa, E. Dārziņa vokālā kamermūzika.

Ieeja – bez maksas.

Jau ziņots, ka no 2. līdz 4. augustam, jau divdesmit pirmo reizi, Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kuros uzstāsies pasaulslaveni un atzinību guvuši mākslinieki.

Svētku uvertīras koncertā, 2. augustā plkst.19.00, klausītājus priecēs talantīgā pianiste Agnese Egliņa, kura šogad uzstāsies kopā ar izcilo klarnetistu Mārtiņu Circeni un jauno, talantīgo vokālistu Juri Irbi.

3. augusta koncertā “Mēs – mammai un tētim” plkst.15.00 uzstāsies Daumants Kalniņš kopā ar Nauri Indzeri un bērnu vokālo studiju “Knīpas un knauķi”. Uzvedums būs par siltām un sirsnīgām attiecībām bērnu un vecāku starpā, kā arī par to kā vecākie brāļi un māsas sadzīvo ar jaunākajiem.

Savukārt opermūzikas mīļotājiem 3. augustā plkst.21.00 tiek piedāvāts Džuzepes Verdi operas “Otello” oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā ar Aigara Ozoliņa scenogrāfiju – Šekspīra laikam atbilstošiem tērpiem, kas izveidoti pēc Ievas Kundziņas skicēm. Otello lomā uzstāsies pasaulē pieprasītais lietuviešu mākslinieks Kristians Benedikts, Dezdemonas lomā – Norma Fantini no Itālijas, bet Jago lomā – itāļu mākslinieks Vittorio Vitelli.

Svētdien, 4. augustā plkst.13.00 aicinām apmeklēt Garīgās mūzikas koncertu Siguldas Ev.lut. baznīcā, kur uzstāsies siguldietis Kalvis Kalniņš un rīdzinieks Emīls Kivlenieks.

Opermūzikas svētku noslēgumā – 4. augustā plkst.17.00 notiks vērienīgs Galā koncerts ar izciliem operdziedātājiem – pasaules Prīma Iano Tamar (gruzīniete no Itālijas), burvīgā Klementīne Mergaine (Francija), Norma Fantini un viens no pasaules labākajiem dramatiskajiem tenoriem – Badri Maisuradze (Maskavas Lielais teātris). Tāpat skatītājus priecēs Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Nacionālās operas koris, kā arī solisti – Krišjānis Norvelis un Miervaldis Jenčs.

Par Kalvi Kalniņu

Kalvis Kalniņš ir JVLMA Vokālās katedras students docētāja Krišjāņa Norveļa klasē.

Latvijas Nacionālās operas basa Krišjāņa Norveļa vadībā ar izcilību absolvējis J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu (2011). Pirmo muzikālo izglītību guvis Siguldas Mūzikas skolā, stīgu instrumentu nodaļā pie Maijas Liepiņas apgūstot čella spēli. Ir vietējo un Starptautisko vokālistu konkursu laureāts.

Profesionālās iemaņas papildinājis Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas meistarklasē pedagoģes Džojas Mamenas vadībā un Eiropas operas akadēmiju tīkla meistarklasē Latvijas Nacionālajā operā (2012).

Pagājušais gads, sākot no janvāra, aizritējis spraigā un rezultatīvā darbā. Debija Somijā, starptautiskajā projektā Nord Opera iestudējot un atveidojot Grāfa Almavivas lomu V. A. Mocarta operā “Figaro kāzas”. Pēc intensīva darba – pirmizrāde 17. aprīlī. Helsinkos ar panākumiem nodziedātas sešas izrādes.

Solo debija lielas formas darbos. Februārī festivālā Vīnes klasika solistu kvartetā Bēthovena Mesas Do mažorā iestudējums Sv. Jāņa baznīcā ar S. Kļavu pie diriģenta pults, Radio kori un Sinfonietta Riga (Par izcilu interpretāciju Sigvards Kļava nominēts Lielās mūzikas balvai 2012).

Lieldienās Liepājā, Svētās Annas baznīcā, Hendeļa oratorijas “Mesija” atskaņojums solistu kvartetā kopā ar kamerkori Ave Sol, kori Laiks un Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Augustā – Hendeļa odas “Aleksandra svētki” atskaņojums Liepājā un Rīgas Svētā Pētera baznīcā 15. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā sadarbībā ar Valsts akadēmisko kori Latvija un Liepājas Simfonisko orķestri.

Decembrī Torņakalna baznīcā Baha “Magnificat” interpretācija solistu sastāvā ar diriģentu Sigvardu Kļavu, Latvijas Radio kori un Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga.

Nozīmīga ir piedalīšanās starptautiska un vietēja mēroga konkursos: Jaunais solists ir finālists starptautiskajā jauno vokālistu konkursā “Giulio Perotti gesangswettbewerb” Vācijā (2011), pirmās vietas laureāts Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkursā Cēsīs (2011), “Oksanas Petrusenko” starptautiskajā jauno vokālistu konkursā Ukrainā (2010) un citos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+