Latvijā
Sabiedrība

Sestdien Latvijā ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks 16

Foto no pixabay.com

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 21 ugunsgrēks un kādā no tiem gājis bojā viens cilvēks, bet viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

15 ugunsgrēki dzēsti novados, četri Rīgā, bet divi citā pilsētā.

VUGD veicis arī 30 glābšanas darbus un saņēmis piecus maldinošus izsaukumus.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka vakar plkst.19.04 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Alunāna ielu Kuldīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī un bēniņos 58 kvadrātmetru platībā. Ierodoties notikuma vietā caur ēkas jumtu bija redzamas liesmas, un ēkā bija izveidojies stiprs piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija evakuējušies deviņi cilvēki, un ugunsdzēsēji, pārmeklējot piedūmotās telpas, tomēr tajās atrada vienu bojā gājušu cilvēku.

Tāpat Palkavniece pastāstīja, ka ugunsgrēkā Carnikavā bija aizdegusies dārza māja 20 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku bīstamu padarīja fakts, ka no tā dzirksteles stipra vēja dēļ apdraudēja arī blakus esošās ēkas un netālu esošo gāzes vadu, bet ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt, ka liesmas nepārmetas uz minētajām ēkām. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Kopš gada sākuma valstī reģistrēti 7960 ugunsgrēki, tajos cietuši 324, bet gājuši bojā 66 cilvēki, tostarp trīs nepilngadīgie.

LA.lv