×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Sestdien Līgatnē desmito reizi vīsies uguns čūska

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Kā jau ierasts, oktobra pirmajā sestdienā no plkst. 18.30 Vienkoču parkā Līgatnē notiks gadskārtējā Uguns Nakts, vēsta rīkotāji.

Šogad aprit desmit gadi, kopš tika aizsākta gaismas un noskaņu vakara tradīcija, kuras mērķis ir vienu īso rudens dienu padarīt ilgāk gaišu, dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk sagaidīt pavasari.

Jau no plkst. 18.30 darbosies dažādas amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes – vaska sveču liešanas, vilnas velšanas darbnīca, kalēja paraugdemonstrējumi smēdē, kokamatnieku darbošanās, dzīvo masku darbnīca, senlatviešu dzīvesstila izzināšana ar apvienību “Baltava”, senās latvju dejas ar danču grupu “Trejdeviņi”, pasaku māja, kā arī iespēja ieskatīties nākotnē caur rūnu zīmēm.

Plkst. 21 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot uguns čūsku. Lāpu gājiena noslēgumā gaidāms uguns žonglieru šovs un uguns rituāls. Ierodoties uz Uguns Nakti, līdzi jāņem degtspējīga lāpa, lai varētu piedalīties lāpu gājienā – tas arī dos atlaidi ieejas maksai (pieaugušajiem bez lāpas – 5 eiro, ar degtspējīgu lāpu – 3 eiro, skolēniem un pensionāriem 3 un 2 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas).

Plkst. 22.30 Uguns žonglieru šovs ar “Fire spirit” un “Pulsa efekts”, plkst. 22.50 Uguns rituāls ar folkloras kopu “Delve”.

9,25 ha lielais Vienkoču parks atrodas Gaujas Nacionālajā parkā, Līgatnes novadā pie Līgatnes upes. Tā pamatkoncepcija ir balstīta uz koka amatniecības un vienkoču izstrādājumu popularizēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+