Latvijā
Sabiedrība

Sestdien notiek trešais pasaules diktāts latviešu valodā; piedalīties var tiešsaistē 16

Foto-Timurs Subhankulovs

Šodien interesenti pulcēsies Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Rēzeknē, lai kopā klātienē rakstītu III pasaules diktātu latviešu valodā, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Olga Sukonnikova.

Piedalīties diktāta rakstīšanā varēs arī tiešsaistē savos datoros, apmeklējot vietni “raksti.org” plkst.12. Diktāts norisināsies visās pilsētās un valstīs vienlaikus, to varēs rakstīt ar savu vārdu vai anonīmi. Savu izlaboto darbu katrs dalībnieks saņems individuāli un atzīmes netiks liktas. Pieteikties rakstīšanai klātienē iespējams mājas lapā “raksti.org”, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē varēs tajā pat vietnē bez iepriekšējas reģistrācijas.

Tā kā diktāts notiek jau trešo gadu pēc kārtas, to var saukt par labu tradīciju, pauž Sukonnikova. Viņa norāda, ka dalībnieki atzinīgi vērtē šo pasākumu, jo vienam tā ir iespēja sajusties atkal kā skolas skolā, otram – atsvaidzināt atmiņā interpunkcijas un ortogrāfijas likumus, trešajam – uzturēt saikni ar dzimteni, esot ārzemēs.

Diktāta tekstu ir radījis rakstnieks Nils Sakss, un tas būs ne vien valodas, bet arī gastronomisks piedzīvojums ar slaveno kulinārijas guru Džeimiju Oliveru, pauž Sukonnikova. Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar grāmatām no Jāņa Rozes grāmatnīcas, savukārt Jaunais Rīgas teātris labākajiem rakstītājiem no Rīgas dāvinās biļetes uz teātra izrādēm.

Diktātu lasīs aktrise Guna Zariņa tiešraidē no Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, ārpus Rīgas – Liepājas latviešu valodas un literatūras skolotājas Līga Kalugina, Līga Šilova un Antra Zomerfelde, Daugavpils Universitātes Latviešu literatūras un kultūras katedras vadītāja, filoloģijas doktore Rudīte Rinkeviča, Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes lektore Baiba Egle, Rēzeknes teātra “Joriks” latviešu teātra trupas aktieris Kārlis Tols, prozaiķe Anna Skaidrīte Gailīte, Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

LA.lv