×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

Sestdien pieaudzis kūlas ugunsgrēku skaits

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Sestdien, 30.aprīlī, Latvijā pieaudzis kūlas ugunsgrēku skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) dati.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 86 ugunsgrēki, no kuriem vairāk nekā puse jeb 47 bija pērnās zāles degšanas gadījumi.

VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste aģentūrai LETA pastāstīja, ka lielākais ugunsgrēks reģistrēts Rēzeknes novada Ozolmuižas pagastā, kur aizvadītajā diennaktī dega divas neapsaimniekotas ēkas, kā arī kūla piecu hektāru platībā.

Savukārt Daugavpils novada Tabores pagastā dega sausās zāle trīs hektāru platībā.

Kopumā šogad VUGD reģistrējis jau 2368 kūlas ugunsgrēkus.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti arī pieci mežu ugunsgrēki.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+