Tehnika

Sestdien plānots pārspēt Latvijas ātruma rekordus 16


Projektā “Pirmie Latvijas 100 km kosmosā” tiek palaista izmēģinājuma raķete
Projektā “Pirmie Latvijas 100 km kosmosā” tiek palaista izmēģinājuma raķete
Foto LETA

Šo sestdien, 9.septembrī, Cēsu lidlaukā īpašā pasākumā visai ģimenei Kosmosa diena tiks palaista Latvijas simtgadei veltītā projekta “Pirmie Latvijas 100 km kosmosā” lieljaudas izmēģinājuma raķete. Šis būs pirmais šāda veida Latvijā radītais lidaparāts, kura jauda ļaus sasniegt skaņas ātrumu – 1235 km/h. Salīdzinājumam – nacionālās aviosabiedrības “AirBaltic” lidmašīnām Bombardier CS300 maksimālais lidošanas ātrums ir 871 km/h, portālu LA.lv informēja projekta vadītājs Pauls Irbins

“Esam patiesi lepni, ka jau šajā nedēļas nogalē varēsim dod startu Latvijā jaudīgākajam un ātrākajam lidaparātam. Esam smagi strādājuši gan pie šīs raķetes izstrādes, gan arī pie tā, lai iegūtu tiesības lidaparātus ar tik lielu jaudu palaist gaisa telpā. To mums izdosies īstenot tikai tādēļ, ka augustā vairāki misijas dalībnieki veiksmīgi nokārtoja praktiskos un teorētiskos eksāmenus, apliecinot savas padziļinātās zināšanas raķešbūvē, un ieguva starptautisku sertifikātu, kas ļauj strādāt ar lieljaudas raķešdzinējiem. Šīs raķetes starts būs sasniegums ne tikai Latvijas, bet pat Skandināvijas līmenī, jo izgatavot un palaist virsskaņas raķeti ir milzīgs tehnisks un organizatorisks izaicinājums,” stāsta Irbins.

2018.gadā kosmosā dosies pirmā Latvijā radītā raķete, kurai pa spēkam būs sasniegt 100 km augstumu, tādējādi apliecinot Latvijas potenciālu nākotnē ierindoties starp kosmosa izpētes lielvalstīm, dosies 2018. gadā.

Kosmosa dienā tiks dots starts ne tikai Latvijas jaudīgākajam lidaparātam, bet arī norisināsies virkne aktivitāšu ģimenēm ar bērniem.

LA.lv