Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Sestdien Rīgas Motormuzeju dienas pirmajā pusē apmeklējuši 812 cilvēki

Foto-LETAFoto-LETA

Dienas pirmajā pusē rekonstruēto Rīgas Motormuzeju jau ir apmeklējuši 812 cilvēki, aģentūrai LETA sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa.

Šāds apmeklētāju skaits ir reģistrēts līdz plkst.14.30. Šodien muzeju apmeklē arī daudzi cilvēki, kuriem ir speciālie ielūgumi uz pirmo muzeja darba dienu, sacīja Bērziņa.

Jau ziņots, ka šodien apmeklētājiem durvis vēris rekonstruētais Rīgas Motormuzejs.

Muzeja ekspozīcija izvietota trīs stāvos, vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 automobiļi, motocikli un velosipēdi. Muzeja ekspozīcija veidota kā interaktīvs stāsts par dažādiem spēkratiem, personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto vēsturē.

Rekonstrukcijas laikā muzeja krājumi ir papildināti ar vairākiem jaunieguvumiem un restaurētiem spēkratiem, no kuriem lielākā daļa būs redzami arī atjaunotajā muzeja ekspozīcijā.

Dinamisku muzeja darbību nodrošinās atsevišķa maināma izstāžu zāle, kā arī modernas konferenču telpas. Tāpat muzejā darbosies kafejnīca un bērnu rotaļu laukums.

Kā vēstīts, Rīgas Motormuzeja rekonstrukcijā investēts 8,1 miljons eiro.

Muzeja ēka ir uzbūvēta no jauna. Būvniecība un telpu iekārtojums izmaksāja 5,6 miljonus eiro, savukārt muzejā apskatāmā ekspozīcija izmaksāja 2,5 miljonus eiro.

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš norādīja, ka finansējuma piesaistīšanai CSDD ir ņēmis kredītu. Patlaban nav skaidrs ieguldīto līdzekļu atpelnīšanas plāns, taču CSDD cer tos atpelnīt ar biļetēm.

Muzeja ēkas rekonstrukciju īstenoja arhitektu birojs SIA “Projektēšanas birojs Arhis” un būvnieki SIA “Skonto būve”, bet ekspozīcijas dizainu veidoja SIA “H2E”.

Rīgas Motormuzejs atklāts 1989.gadā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (32)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+